13:25, 23 травня 2018 р.
Оновлено! Архітектурна комісія Полтавської міськради закінчилася скандалом – депутатам хотіли "підсунути" стоянку та 38 МАФів (ФОТО, ВІДЕО)
Засідання найбільш скандальної комісії міської ради закінчується нічим. Тому що… так і не розпочинається. Після півгодинних суперечок депутати не назбирують голосів для затвердження порядку денного.
На засідання "архітектурної" комісії з’являються десять депутатів. Голова комісії Олег Бєлоножко намагається розпочати засідання. Проте одразу отримує зауваження від представника соціал-демократичної партії Олександра Шамоти. Той запитує – чому на комісії присутній депутат Денис Поліщук, повноваження якого припинені територіальною виборчою комісією.
-Його повноваження будуть припинені, коли заяву про це зачитає голова ТВК на засіданні сесії міської ради, - відповідає Білоножко. І додає. – Мені Поліщук пообіцяв, що просто буде присутнім, голосувати не буде.
Втім далі засідання комісії однак не просувається. Адже слова прохає депутата Дмитро Сенчакович і констатує – за ніч апарат міської ради вніс суттєві зміни у підготовлені проекти рішень. На підтвердження Сенчакович демонструє проекти, отримані депутатами вдень 22-го числа і ті, які з’явилися лише вранці 23-го.
-Проект рішення – додалася стоянка по Миру, тимчасові споруди – додалося 36 нових! Третє – програма ЖКХ. Лише сьогодні з’явилася інформація по програмі на суму 43 мільйона гривень, хтось за це має голосувати?! То нам за які проекти рішень голосувати – ті, що були вчора, чи ті, що з’явилися за ніч?
Олег Бєлоножко не може відповісти на це питання, переадресовує його апарату міської ради. З’ясовується, що винне фінансове управління, яке пізно надало цифри. Сам голова комісіїговорить, що для нього зміни у проектах – так само несподівані. Втім, зауважує, що зміни у проект рішення можуть вноситися і під час засідання комісії і вже потім – на сесії.
Слова прохає депутат Вадим Ямщиков. І говорить, що також проти такого «шулерства», коли проекти рішень змінюються за ніч і підсовуються на комісії для голосування.
-Навіщо ви це робите? Вас що арка нічому не навчила? Ви ж розумієте, що у питанні цієї стоянки завідомо зіштовхуєте одну частину жителів мікрорайону – із іншою. Одні будуть за стоянку, інші – за парк відпочинку! Може там стоянка і потрібна, але спершу треба самих людей попитати – що вони там хочуть?!
Знову бере слово Олександр Шамота. І звинувачує у підтасовці проектів рішень секретаря міської ради Оксану Деркач.
-Ви напихуєте, як той шулер у колоду, стоянок, МАФів за ніч перед комісією. Ви це робите за вказівкою кого – міського голови?! Так і скажіть – була вказівка міського голови запхнути 31 новий МАФ!
-Моя особиста позиція по Прирічковому парку – не голосувати і не підтримувати питання розташування автостоянки. - Говорить Оксана Деркач. - Я озвучувала цю позицію на кожній комісії. Депутат Шамота наговорює на мене! Я розписує проекти на момент надходження до мене, структурний підрозділ потім може вносити зміни.
-Вчора апарат не знав про це рішення! Увечері – дізнався. Якщо ви противник Прирічкового парку, навіщо ви дали команду виносити на комісію?! Ви брешете! – заперечує Олександр Шамота.
-Ніякого підпису, щоб додати ще якісь рішення у проект я не підписую, це робить структурний підрозділ! – стоїть на своєму Оксана Деркач.
Суперечка триває близько півгодини. Слова прохає депутат Юрій Синяк і говорить про те, що більшість проблемних питань знялися б, якби комісія збиралася у міжсесійний період, а не за день до проведення сесії.
-Ми б планові питання розглядали, а залишали б гострі і обговорювали б їх зараз, а тепер завтра сесія, чому ми лише сьогодні комісію збираємо?! Скільки разів ми пропонували провести засідання? Тричі! То кворуму не було, то ще щось.
Суперечки тривають, проте засідання так і не розпочинається. Адже потрібно проголосувати за прийняття порядку денного. Депутат Сенчакович наполягає, що не можна у такому вигляді приймати порядок денний, тому що не відомо – які зміни у останній момент внесли у проекти рішень. Зрештою, колеги прислухаються до нього. І коли Олег Бєлоножко ставить на голосування прийняття порядку денного «за основу», «за» голосують лише шість депутатів (при потрібних семи голосах). Після ще десяти хвилин обговорень, виступів представників громадськості, Бєлоножко іще раз ставить порядок денний на голосування, але отримує такий самий результат. 6 – «за», решта – «утримуються».
-Робіть, будь ласка, шановна громада, висновки. Бачите – хто хоче відповідати вашим інтересам, а хто – не хоче, - резюмує голова комісії і закриває засідання, яке так і не розпочалося.
Вже у кулуарах ради депутати, які брали участь у засіданні комісії говорять про те, що нерозглянуті та не проголосовані комісією питання можуть однак з’явитися у порядку денному сесії і затверджені більшістю. Тому напруга перед засіданням чергової сесії, яке, нагадаємо, розпочнеться завтра о 10:00, продовжує наростати.
Володимир Паршевлюк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
10:13, 12 грудня
12
15:29, 4 грудня
4
live comments feed...