• Головна
  • Полтавський історик презентував книгу про дитинство в Гетьманщині 18 ст.
10:55, 16 травня 2018 р.

Полтавський історик презентував книгу про дитинство в Гетьманщині 18 ст.

Як вибирали імена, і шукали кумів, про дитячу працю, іграшки, одяг, школу, дітей-сиріт та волоцюг і ще безліч іншого можна дізнатися з книги, яку вже охрестили подією. Видання отримало назву «Маленький дорослий: дитина і дитинство в Гетьманщині 18 ст.» Автор – докторант кафедри історії України ПНПУ ім. Короленка Ігор Сердюк працював над ним майже вісім років.

Дослідження є результатом багаторічних наукових досліджень, і в той же час воно адресоване широкому колу читачів.

«Дитинство у гетьманщині було абсолютно не таким, як нині. Саме тому таку назву і отримала книга, бо у старій Україні дитина до якогось часу, дійсно, була дитиною, маленькою і не зрозумілою істотою, а потім ставала так званим «маленьким дорослим». У дослідженні я намагався висвітлити етапи дитинства та дорослішання дитини у Гетьманщині, а також все, що її оточувало.

Звісно, що не можна писати такі дослідження мовою, зовсім відірваною від науки, тим не менш, намагався, аби воно зацікавило якомога ширше коло читачів. Думаю, що ця книга доступна для читання навіть старшокласникам. Вчений-історик зможе взяти для неї щось своє, якісь висновки, а людина, далека від науки – щось своє. Мені в цьому дуже допомогла одна з найкращих літературних редакторів України Тетяна Кришталовська.

Кожна книга будується на джерелах – (переважно, це архіви). Я не належу до когорти істориків, у яких самоціль вказати, що «вперше використано двісті з чимось архівних документів. Головне не те, що вперше чи ні ти використовуєш джерела, а які питання ставиш при цьому» - розповів Ігор Сердюк.

«Найважче було поставити крапку. Я постійно додавав якісь матеріали, щось вдосконалював, тому наважитися підвести риску, дійсно, було найважчим у роботі» - додає Ігор.

Полтавський історик презентував книгу про дитинство в Гетьманщині 18 ст., фото-1

Науковий редактор книги - професор, доктор історичних наук Юрій Волошин говорить, що вихід у світ книги «Маленький великий» - це подія не тільки для Полтави, а і для української історіографії в цілому. « Історична наука стає більш доступною, коли пишуть про складні речі простою мовою. У світі книги на подібну тематику вже давно написані, а в Україні це поки що єдиний подібний приклад. Тому те, що це видання побачило світ – велика перемога української історіографії. Доводить, що вона, як галузь науки жива, наздоганяє те, що не могла зробити у Радянський час. Це книга про людину в історії. Наразі – про маленьку людину».

Крім того, Ігор Сердюк запрошує усіх охочих послухати його лекцію "Дитинство до того як його вигадали: дитина в «Старій» Україні". Вона відбудеться 17 травня о 17 годині у бібліотеці ПНПУ ім. Короленка. Організатори – Полтавське історичне товариство. Вхід вільний.

Алла Широкова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книга #дитинство #гетьманщина
Оголошення
live comments feed...