14:50, 7 травня 2018 р.
У Полтаві розповіли, як мистецьким школам шукати гроші для свого розвитку
Сьогодні в Полтавській міській школі мистецтв відбулася обласна нарада керівників мистецьких шкіл Полтавщини та педагогічних працівників на який завітала представниця Міністерства культури України Тетяна Колос. Її візит був повʼязаний з низкою комунікаційних заходів мінкульту для представників мистецьких шкіл регіонів. Гостя розповіла про концепцію сучасної мистецької школи для Полтавщини.
Школи стануть автономними і займуться пошуком коштів для розвитку
Нова мистецька школа передбачає можливість вибору педагогами методології та методів навчання учнів. Відтепер навчальні заклади будуть автономними, в кожному з них створиться власна бухгалтерія. Держава не зніматиме їх зі свого балансу, але тепер школам доведеться боротися за додаткові кошти для задоволення своїх особливих потреб. Зокрема, як зазначила Т.Колос, вони будуть займатися проектним менеджментом і братимуть участь у грантових програмах. Також передбачається запровадження школами матеріальних та моральних стимулів для педагогів, а найталановитіших учні отримуватимуть стипендію на навчання. Щоб педагоги на перших стадіях впровадження реформи не відчували дискомфорту Тетяна Миколаївна порадила спробувати вивчати нові документи під таким кутом зору, щоб бачити в них нові можливості, а не недоліки. Також однією з іновацій стане запровадження моніторингу діяльності мистецтких шкіл на основі їх зовнішнього і внутрішнього моніторингу.
Хто за що буде відповідати?
Концепція нової мистецької школи передбачає що відтепер Департамент культури Полтавської ОДА відповідатиме за регіональну програму розвитку початкової мистецької освіти в регіонах, степендіальну програму підтримки талановитих школярів, підготовку нових кадрів для мистецьких закладів, модернізацію регіональних служб з метою перетворення їх на регіональні центри накопичення методолічного досвіду.
Деректор департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко зазначила, що поки що не всі школи на Полтавщині усвідомлюють потребу у оновленні кадрового складу педагогів. Департамент намагається доносити до них важливість оновлення колективів молодими працівниками. Також вона наголосила, що на відміну від деяких регіонів, обмін педагогічним досвідом на Полтавщині знаходиться на достатньому рівні.
Зі свого боку,засновники мистецьких закладів відповідатимуть за створення гідних умов для функціонування шкіл без зайвого тиску, якісне призначення керівників шкіл за наявності вакансій, не втручатимуться в академічну автономію мистецьких закладів та нададуть їм часткову фінансову незалежність.
Також під час наради обговорили низку питань, які найбільше хвилюють педагогів.
Юлія Самозвон
Читайте також, як полтавців долучали до маршу духових оркестрів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
08:53, 1 лютого
10:43, 31 січня
10:43, 31 січня
14:25, 3 лютого
17:24, 24 січня
117
live comments feed...