• Головна
  • Полтавцям доплачують по 200 гривень… за українську мову
19:01, 25 квітня 2018 р.

Полтавцям доплачують по 200 гривень… за українську мову

25 квітня у обласному комунальному інформаційному агентстві «Новини Полтавщини» проводять прес-конференцію представники «Руху захисту української мови». Зокрема розповідають – чому у питанні мови Кременчук випереджає Полтаву і чому у міжміських маршрутках змінився кінорепертуар.

Питання мови – питання національної безпеки

Розпочинає прес-конференцію громадський, політичний та мистецький діяч Євген Янкевич. Нагадує, що «Рух захисту української мови» розпочався 2016-го року.

-У той час українці нарешті зрозуміли, що мова – це не лише питання спілкування, особистої визначеності, це ще й питання національної безпеки. Коли започатковували рух, то одним із гасел було: «Туди, де немає української мови – приходить Путін!» Ми не хочемо, аби Путін прийшов до Полтави, тому робимо усе, щоб української було більше, - зауважує Євген Янкевич.

Про досягнення організації на Полтавщині за два роки існування розповідає заступник голови Полтавського представництва «Руху» Олександра Чорна. Згадує, що у трьох містах області – Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях – запровадили проведення курсів української мови. Організація влаштовує заходи для молоді, демонструє українські фільми. До речі, щоб поступово заміняти суто російську культуру українською – члени організації запропонували перевізникам, які курсують між Полтавою та Києвом змінити російське кіно на фільми українською мовою (або із українським перекладом). І вже на девяти маршрутах пасажири дивляться кіно українською.

Кременчук випереджає Полтаву – в українській мові

За словами учасників прес-конференції, гарний приклад розвитку української у всіх сферах життя демонструє Кременчук. Зокрема міська рада прийняла рішення «Про мову обслуговування громадян у сфері надання послуг та торгівлі міста Кременчук». І у більшості закладів міста – українські вивіски, українська мова спілкування персоналу. У той же час, Полтава у цьому поки що відстає. Члени «Руху захисту української мови» провели своєрідний моніторинг полтавських закладів. І зясували: у частині закладів персонал звертається до відвідувачів російською, але при потребі переходить на українську; у частині закладів – навіть за проханням – персонал не переходить на українську, користуючись виключно російською.

У планах організації – домогтися, аби і у Полтаві вивіски закладів, цінники та маркування товару, звертання до клієнтів були виключно українською. Для цього власникам закладів планують направити листи із прикладами позитивних переходів на українську – у тому ж Кременчуці.

За українську платять гроші!

У рамках акцій «Руху захисту української мови» використання державної стимулюють навіть матеріальним заохоченням. Євген Янкевич розповідає, що є підприємці, які надають фінансову допомогу організації. І з цих грошей члени «Руху» створюють фонд для преміювання за гарну українську.

-Це невеликі гроші – 200 гривень. Якщо чуємо, що людина у побуті, у транспорті, у магазині спілкується красивою літературною мовою – вручаємо їй таку своєрідну премію. Тобто говорить українською грамотно і красиво – це ще й вигідно!

Дивіться також, де купити одяг за 200 гривень?

Володимир Паршевлюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#українська #рухзахисту #Путіннападе #Кременчук #Полтава
Оголошення
live comments feed...