15:34, 25 квітня 2018 р.
«Енергоощадність – це просто»: полтавців вчили економити тепло
Вас не припиняють вражати платіжки за опалення, воду, електроенергію? А межі зростанню вартості енергоносіїв немає... Чиновники вигадують все нові й нові закони, системи обрахунків й при цьому заганяють людей в боргову яму через мутну воду з назвою "субсидія".
Люди, яким набридло все це і які мріють про енергетичну незалежність, економію родинного бюджету та комфортне тепло взимку у будинку, зібралися вчора на першу частину семінару-практикуму «Енергоощадність – це просто», що відбувся в громадській приймальні «Об’єднання «Самопоміч». Прийшли близько двох десятків зацікавлених полтавців.
Вів заняття професійний будівельник з багаторічним досвідом роботи Дмитро Гаврилко. Про тему каже так:
«Дім – це місце, де людина має відпочивати. Там має бути затишно, має бути комфортна температура повітря. І однозначно людина не має відчувати провини, страху за те, що не зможе сплатити за необхідне для комфорту тепло у кінці місяця. Ми всі знаємо, що більшості українців зараз не по кишені встановлені державою тарифи. Тому єдина раціональна думка – технології енергозаощадження на рівні домашнього побуту».
В першій частині семінару говорили про методи теплоізоляції будинків, про теплопровідність вікон, стелі, підлоги та стін будинків.
«50 мм пінопласту в окремо утеплених квартирах – це викинуті на вітер гроші. Утеплювати треба за технологією і увесь будинок. Заповнені піною шви поміж цеглою будинків – теж. Останнє провокує іній та плісняву на внутрішніх стінах. Важливо прораховувати опір теплопередачі склопакетів вікон, стін, покрівлі», - розповідав Дмитро Гаврилко.
Важливо ще й те, що усі багатоквартирні будинки, збудовані до 2015 року не мають теплоізоляції. Будівельні фірми, зокрема, «Полтаватрансбуд» не використовували до останнього часу жодних ізоляційних технологій, будували за старими планами. Про це говорили учасники семінару.
«Очевидно, що у кожній галузі є недобросовісні люди. Якби будівельники були добросовісні, ми б не сиділи тут, не знали, чим закріплена покрівля у нас в будинках, якими «саморізами» і що таке пінополістирол. Нам би просто було комфортно жити», - зауважив один із учасників, Сергій.
Дмитро Гаврилко мав на це свою відповідь:
«Ми 70 років жили в умовах соціального експерименту. У нас кілька поколінь поспіль відбивали відчуття господаря. З 1917-го й до 1991-го нам розповідали про колективне, гуртове. Сьогодні ж ми маємо знову відчути себе власниками, й дбати про під’їзди, стелі, підвали як про своє майно. А поміж будівельниками має бути конкуренція, що ґрунтуватиметься на пропозиції кращої якості ».
На завершення учасники семінару мали змогу поставити свої питання, та отримати пораду щодо утеплення свого будинку. Д. Гаврилко підсумував:
«Я радий, що люди мають так багато практичних питань. Тема енергоощадності дуже актуальна сьогодні. Думаю, варто її підсилювати соціально-економічною складовою, розвивати тему господарів в своєму домі, тему створення ОСББ».
На 7 травня заплановано другу частину семінару-практикуму. Тренер Я. Блюменкранц розповідатиме про засоби економії енергоресурсів у будинку, які дадуть можливість зменшити цифру у платіжках за комуналку на 30%.
Взяти участь у заході можуть всі охочі за умови попереднього запису за тел. 066 814 4509, або ж особисто, завітавши до громадської приймальні "Об’єднання "Самопоміч" за адресою: вул. Г. Сковороди, 2В.
Читайте також, як на Полтавщині за допомогою Інтернету влаштовують дітей до садочків, записуються на прийом до лікаря та стежать за витратами тепла.
Ольга Гладченко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
live comments feed...