
14:55, 9 квітня 2018 р.
Великодній ярмарок зібрав сотні полтавців (ОНОВЛЕНО)
У Світлий Понеділок біля Полтавського Свято-Успенського собору знову ярмаркували. Продавали паски й пряники, готували куліш і узвар, розмальовували писанки й робили глечики. А ще – слухали великодні переспіви, оцінювали пасхальні композиції. Наші журналісти також куштували фірмові пряники-«ПеБееНики» й слухали враження учасників.
Великодній ярмарок: як все починалося
23 тисячі гривень додав до фонду «Полтавського батальйону небайдужих» (волонтерської організації, котра й зініціювала захід) перший день Великоднього ярмарку у 2015 році. Відтоді щороку ярмаркувати – гарна полтавська традиція.
Свято сьогодні
Чого очікують від цьогорічного торжища, та що принесли продавати заради благородної мети – розповіли гарно вбрані в українські сорочки продавчині з Полтави та Зінькова Аліна та Ганна.
«Сьогодні ми продаємо паски різні, бо це ж, все таки, Великдень. Паски різні є, з хрестами й з глазур’ю, продаємо пиріжки, звісно вареники. Страви у нас українські, але є й така, так би мовити, екзотика, арахісове масло, наприклад», - каже Аліна.
«Я маю пироги, я маю паски з домашньої справжньої печі, крім того вареники з картоплею, а також роботи учасників гуртків станції юних техніків та будинку школяра. Атмосфера чудова, весняний, чудовий настрій, сподіваємося на успіх, бо я перша з цієї когорти продала пасочку, мій перший урожай у скриньці, думаю буде для доброго початку», - ділиться оптимізмом і пані Ганна.
Покупці ж, та просто ласі до видовищ полтавці, із задоволенням підхопили цей настрій і поспішали ділитися вже своїми враженнями.
«Свято, цей ярмарок, спонукає всіх людей згуртуватися, щоб допомогти нашим воїнам, які захищають нашу землю, нашу Україну. Ми, наприклад, єсть там кіосочок, з Абазівки пасічник, і в нього дуже гарна така медовуха, корисна і для здоров’я (сміється), ну і трошки підтримали виробника українського і полтавського», - каже натхненна видовищем полтавка Олена.
«Я стараюся бувати на таких ярмарках, мені дуже подобається народна творчість, це таке близьке до душі людської, до нашої української душі. Я хочу сказати, що сама й паску пекла, й маківник пекла, взяла з собою, і ми ласуємо своїми, а тут тільки любуємося», - каже бабуся Влада, котра привела на свято свою онучку, заквітчану червоними, святковими кісниками.
Усе дійство на площі біля Свято-Успенського собору супроводжувалосядуховними піснеспівами й виставкою кращих доробків народних майстрів, парафій та релігійних громад області на великодню тематику.
«Пасхальна у нас така композиція, це пекли самі люди, я думаю, це піде на користь нашим чоловікам, дітям, братам, які воюють за оцю нашу красу. Всі ми хочемо тільки одного – тільки миру і їхнього повернення додому», - каже майстриня Ольга Миколаївна.
Це загальне бажання полтавців дуже потішило серце духовного наставника і координатора волонтерського «Батальйону» Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора. Каже, що відчуває:
«Радість, що люди небайдужі і що нас так багато. Якщо нас багато – ми непереможні».
«Дякую всім-всім-всім! За вашу працю, загальний настрій та мої емоції! Зібрані 47 505 гривень і 63 копійки підуть на три соціальні цілі. Полтавський краудфандинг - унікальний приклад об'єднання для хороших справ», - підсумувала координатор заходу Олександра Сиротенко.
Організатори кажуть, що ярмаркування у великі християнські свята на Соборній площі гарна полтавська традиція, місце і дія, що об’єднує і об’єднуватиме талановитих людей ниткою благодійності. Навіть тоді, і найбільше тоді, коли скінчиться в Україні війна.
Ольга Мороховська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:40
Вчора
12:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...