• Головна
  • Про безкоштовні пологи, будівництво амбулаторій на селі та оплату праці медиків
15:57, 26 березня 2018 р.

Про безкоштовні пологи, будівництво амбулаторій на селі та оплату праці медиків

Співавтор медреформи, народний депутат Ірина Сисоєнко зустрілася з медиками Полтавщини і розказала, як реалізовуватиметься медична реформа.

  Не можна захистити інтереси пацієнтів, не захистивши при цьому інтереси лікарів, вважає заступник голови комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ірина Сисоєнко. За її словами, 13 400 грн. - такою, якби медреформа повністю вступила в дію вже сьогодні, була б мінімальна зарплата для медпрацівників. Такою - або більшою  - вона буде, коли почнеться  фінансування вторинної ланки медичної допомоги за тарифами на медичні послуги, встановленими у державі, у 2018 році. Вираховуватися зарплата буде як 250% помножити на середню заробітну плату в Україні.

Також депутат пояснила, навіщо перетворювати медзаклади на неприбуткові підприємства: "Медзаклади повинні стати некомерційними, але підприємствами. Тільки так будь-яка оплата в закладах буде законною, головний лікар в такому закладі матиме максимальну свободу рішень і можливості". Сисоєнко обіцяє медзакладам конкуренцію, у тому числі і з приватними лікарнями. Право вибору найкращого закладу, де лікуватиметься, залишається за пацієнтом. Приватизовувати державні та комунальні лікарні при цьому заборонено. Укласти договір з Національною службою здоров'я та перейти на нову систему фінансування зможуть лише лікарні, які стали неприбутковими підприємствами. Ті, які цього року переходити не забажають, поки що фінансуватимуться, як і раніше, за допомогою державної субвенції.

     Амбулаторії сімейної медицини на селі будуть декількох видів, з житлом для медиків, пообіцяла вона. Вирішення проблем житла та автотранспорту для доїзду до пацієнтів дозволить подолати проблему з браком сімейних лікарів.

    "Завдання медреформи - забезпечити реформу медицини коштами, а не перекласти це на плечі лише місцевих бюджетів, як це вийшло з коштами на оплату комунальних послуг. Страхові компанії не можуть оплачувати медичні послуги за зрозумілими і конкретними тарифами на рахунок комунальної лікарні. А це потрібно, щоб з часом перейти на страхову медицину".

   При цьому Ірина Сисоєнко зауважила, що реформа не може здійснитися за один день, і це повинні розуміти як медики, так і пересічні громадяни: "Не думайте, що ми тут вигадуємо якийсь український велосипед. Така медична система успішно працює в багатьох європейських країнах".

    Первинна, екстрена медична допомога та пологи в Україні будуть безкоштовними і надалі. Однак важливо, щоб реформа запрацювала повністю.

Галина Дем'янець

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #реформа #пологи #лікування #амбулаторії #медики
ТОП новини
Коли в Україну повернеться тепло та скільки ще полтавцям носити верхній одяг – точний прогноз
Полуниця — по 300, молода картопля — по 130: які ціни цього тижня на «Хитрому» ринку Полтави
У Кременчуці зіткнулися два легковики: водіїв госпіталізували до лікарні
Розкішні галявини, зорі та наука: розповідаємо про Полтавську обсерваторію та її «секретний» клаптик забутої природи – ексклюзивно в проєкті «Зелена Полтава» (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...