• Головна
  • Німці допоможуть розвинути на Полтавщині екологічне землеробство
11:10, 1 жовтня 2012 р.

Німці допоможуть розвинути на Полтавщині екологічне землеробство

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олени Адамович пройшло засідання «круглого столу» на тему «Можливості та перспективи ринку для органічних виробників у Полтавській області» в рамках двостороннього співробітництва між Німеччиною та Україною з впровадження проекту міжнародної технічної допомоги в регіонах України.

Під час засідання обговорено питання щодо розвитку ринку органічних продуктів та екологічного землеробства в Полтавській області та можливі напрямки співпраці в рамках Проекту, що має на меті сприяти екологічному розвитку сільського господарства Полтавської області.

В обговоренні взяли участь координатори та консультанти проекту GIZ GmbH «Сприяння економічному розвитку та зайнятості», керівники Головного управління економіки, Головного управління агропромислового розвитку, Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності, Управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва, Відділу з питань туризму і курортів, представники асоціацій фермерів, пасічників та молоко-переробників Полтавської області, Спілки підприємців Полтавщини, громадських організацій, а також науковці, приватні підприємці, журналісти місцевих ЗМІ.

У рамках двостороннього співробітництва між Німеччиною та Україною компанією GІZ реалізується на території України проекти міжнародної технічної допомоги. Одним з напрямків співпраці є масштабний проект «Програма сприяння економічному розвитку та зайнятості в Україні», компоненти якого на даний час реалізуються в Донецькій та Чернівецькій областях, а також в Криму.

У 2012 році прийнято рішення розширити географію діяльності проекту шляхом залучення до нього Полтавської область.

На Полтавщині в рамках даного проекту розпочинається реалізація нового компоненту «Сприяння розвитку органічного сектору України».

Екологічне землеробство є традиційним для нашої області. На її теренах знаходяться декілька сільськогосподарських та переробних підприємств, які вже працюють в даному напрямку.

Першопрохідцем по впровадженню екологічного землеробства є ПП «Агроекологія. Нещодавно прийнято рішення Міністерства аграрної політики та продовольства спільно з Міністерством освіти, створити на базі ПП «Агроекологія» науковий інститут з екологічного землеробства про що було заявлено Міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком.

Також на території області розташоване єдине в Україні підприємство харчової промисловості, що спеціалізується на виробництві сухих дитячих продуктів ПАТ «Хорольськиймолоко-консервний комбінат дитячих продуктів».

Продукція комбінату виробляється тільки із натурального екологічно чистого молока, щовідбирається виключно в господарствах, котрим на державному рівні присвоєно статус спеціальних сировинних зон з виробництва молока для виготовлення дитячого та дієтичного харчування.

Ще одне господарство, що займається вирощуванням та виробництвом екологічно чистої сільськогосподарської продукції - Агрофірма «Маяк». Частина вирощеного урожаю йде на відгодівлю стада агрофірми. При такому підході м’ясомолочна продукція має найвищий стандарт якості. Підприємство розвиває власну торгову мережу «Рідне село», в якій реалізує лише власну екологічну чисту та без жодних домішок продукцію.

Одним із важливих чинників стрімкого розвитку екологічного землеробства на Полтавщині є наукова допомога вчених Полтавської державної аграрної академії. Заклад проводить різноманітні досліди в даній сфері та надає консультації щодо виробництва екологічно чистої продукції.

Створення внутрішнього ринку екологічної продукції в Україні має великий, досі мало використаний потенціал. Поруч із забезпеченням ринку свіжими продуктами сюди відноситься і розвиток переробної галузі. Зміцнення внутрішнього ринку розширить палітру продукції, підвищить її якість, тобто в області зросте створення додаткової вартості і підвищиться експорт. Цільовою групою проекту з екологічного землеробства є зацікавлені в перепрофілюванні сільськогосподарські підприємства (сімейні підприємства або кооперативи) та переробні підприємства, а також споживачі в регіонах.

Проект охоплює виробництво, переробку та реалізацію екологічно чистої сільськогосподарської продукції з одного боку та формування споживацької свідомості – з іншого.

Проект має багаторівневий підхід на обласному рівні відбудеться сприяння екологічному землеробству, а на національному – буде надана підтримка уряду у формуванні правових рамкових умов, відповідних положень і державних програм з надання підтримки екологічному сільському господарству.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...