
08:50, 22 червня 2016 р.
Оприлюднено результати психологічної експертизи по справі Трихни
21 червня відбулося чергове судове засідання у справі колишнього заступника міського голови Полтави Дмитра Трихни, якого звинувачують у пропозиції неправомірної вигоди судді Октябрського районного суду м. Полтави Ларисі Гольник. Пропозиція хабара нібито була здійснена в інтересах міського голови Олександра Мамая.
Засідання тривало близько трьох годин. На ньому було розглянуто низку заяв і клопотань, а також зачитані результати психологічної експертизи відеоматеріалів, оприлюднених на минулих засіданнях. Крім того, до матеріалів справи були долучені ще ряд доказів: роздруківки телефонних дзвінків, точний час відвідання Октябрського районного суду обвинуваченим та свідками у справі та ін. Щоправда, захисник потерпілого Ігор Шеховцов поставив під сумнів легальність результатів проведеної психологічної експертизи, а також інших доказів.
Розпочалося засідання із заяви потерпілої Лариси Гольник, яка акцентувала увагу суду на протиріччях у показах свідків: Олександра Мамая, його адвоката Олександра Ковжоги та голови Октябрського районного суду м. Полтави Олександра Струкова. За її переконанням, між цими особами, які проходять у даній справі як свідки, існувала домовленість щодо неправдивих свідчень з метою дискредитації Лариси Гольник.

Адвокат Дмитра Трихни Ігор Шеховцов був незадоволений присутністю деяких журналістів на засіданні. Він подав клопотання щодо перевірки повноважень представників ЗМІ, що проводили зйомку в залі судового засідання. Проте суддя Юрій Куліш відхилив дане клопотання, аргументувавши це тим, що засідання є відкритим. Нагадаємо, Шеховцов уже не вперше намагаєтьсязвільнити залу судових засідань від журналістів.
Під час засідання прокурор Сергій Мандич зачитав висновки психологічної експертизи, проведеної Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса.
Ось деякі висновки експерта Єгорової щодо відеозапису спілкування Гольник і Мамая від 14 січня 2015 року:
"У ситуаціях спілкування між Трихною та Гольник, зафіксованих у наданому на дослідження легалізованому відеозаписі проведення негласних слідчих розшукових дій від 14 січня 2015 року, а саме обговоренні питань про зустріч Гольник з певною особою в умовах службового приміщення суду, а також у період часу, що відноситься до слідування Трихни та Гольник до указаного приміщення, процес комунікативної взаємодії між Трихною та суддею Гольник характеризується наявністю психологічних ознак узгодженості комунікативних позицій обох співрозмовників та узгодженості їх поведінкових проявів, домінування в комунікативній активності Трихни.
У ситуаціях спілкування між Мамаєм та Гольник, зафіксованих у наданому на дослідження легалізованому відеозаписі проведення негласних слідчих дій від 14 січня 2015 року, а саме обговоренні питання про підстави щодо закриття адміністративної справи, обговоренні питання про умови з'явлення Мамая до судового засідання та отримання судової повістки, обговоренні між Мамаєм і Гольник питання про особисте ставлення один до одного, процес комунікативної взаємодії між Мамаєм і суддею Гольник характеризується наявністю ознак психологічної неузгодженості їх комунікативних позицій та наявності смислового бар'єру у всіх ситуаціях спілкування Гольник та Мамая.
У ситуаціях спілкування між Трихною та Гольник <...> особливості комунікативної діяльності Трихни характеризуються психологічними ознаками активності, ініціативності, психологічної узгодженості зі специфікою комунікативної діяльності Гольник.
У ситуаціях спілкування між Мамаєм та Гольник <...> особливості комунікативної діяльності Мамая характеризуються психологічними ознаками активності, ініціативності, психологічної неузгодженості зі специфікою комунікативної діяльності Гольник.
<...>
У комунікативній діяльності Трихни констатуються психологічні ознаки самостійного спілкування з Гольник.
<...>
У специфіці комунікативної діяльності Трихни не констатуються ознаки психологічного впливу на нього з боку Гольник".
Обидві сторони конфлікту наполягли на тому, що детальний розгляд результатів має проходити в присутності експерта – психолога Єгорової – задля уточнення ряду важливих питань.
Наступне засідання у справі Дмитра Трихни буде проведено 3 серпня о 9:00.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:35, 9 травня
13:45, 9 травня
12:49, 4 травня
13:45, 9 травня
12:53, 1 травня
live comments feed...