
17:44, 28 квітня 2016 р.
У Полтаві провели паралель – Чорнобиль 30 років тому і зараз
Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров'я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.
У вівторок, 26 квітня, в бібліотеці-філіалі №5 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи, відбувся усний журнал «Світ пам’ятає про Чорнобиль». Метою заходу було провести своєрідну паралель: яким був Чорнобиль 30 років тому і яким він є зараз. «Лунає дзвін. Тривогою та болем наповнені наші серця…», - саме такими трагічними нотками розпочала вечір-спомин бібліотекар Лідія Тіхомірова. На захід були запрошені студенти Полтавського медичного коледжу. Почесні гості - заступник головного лікаря з хірургічної роботи обласної лікарні ім. М.В. Скліфосовського Олександр Олійник та тележурналіст, завідувач редакції підготовки художньо-публіцистичних програм ОД ТРК «Лтава» Володимир Дряпак.
Студенти мали змогу почути вражаючі історії про страшну катастрофу. Олександр Олійник поділився споминами про час, коли він працював у пункті прийому постраждалих, тоді він знаходився у 30-кілометровій зоні відчуження. Детально описав приймальний пункт і процедури лікування, профілактики хворих. Цей фахівець був призваний на ліквідацію наслідків чорнобильської катастрофи з групою лікарів у травні 1986 року. Наприкінці свого виступу пан Олександр наголосив на важливості професії лікаря, побажав студентам, аби ті добре навчалися та опановували свій фах, адже головне – професійна можливість допомогти людям у різних ситуаціях.

У Полтаві провели паралель – Чорнобиль 30 років тому і зараз (фото) - фото 3
Володимир Дряпак щойно повернувся із зони відчуження. Журналіст розповів вражаючі факти про теперішній стан у Чорнобилі, побував у Прип’яті. На 1986 рік місто тільки побудували для працівників електростанції – зараз журналіста зустріли сотні пятиповерхівок, школи і дитячі садки, лікарні, магазини, готелі, ресторани і кафе з пустими вікнами, вітрами та величезною кількістю дерев, які проросли з будинків. Присутніх вразила емоційна розповідь про Чорнобильську атомну електростанцію, її монументальність та велич, про саркофаг, який скоро добудують навколо 4 реактора.

У Полтаві провели паралель – Чорнобиль 30 років тому і зараз (фото) - фото 4
Студенти слухали розповіді, затамувавши подих. Дехто з присутніх не міг стримати сльози на очах, бо став першим глядачем щойно змонтованого документального фільму «Під зіркою Полин. 30 років потому».
Яна Воробйова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:46
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:35, 9 травня
12:07, 28 квітня
08:15, 30 квітня
09:03, 2 травня
13:45, 9 травня
live comments feed...