16:42, 12 лютого 2016 р.
Якщо благодійному фонду нема чого приховувати — нехай звітується, — полтавський експерт
На прес-брифінгу неурядової організації запропонували шляхи рішення проблеми неформальних платежів у лікарнях і обґрунтували, чому благодійні фонди повинні бути прозорими і регулярно звітуватися.
Днями в ході бюджетної комісії Полтавської міської ради депутати обговорювали бюджет охорони здоров’я і проблеми медичної галузі. В тому числі прозвучала думка, що медицина сьогодні недофінансовується, і потрібно шукати шляхи, щоб це виправити.
Де-юре медицина в Україні безкоштовна, проте де-факто майже всі пацієнти платять, і це ні для кого не секрет.
Вкотре порушили питання щодо діяльності благодійних фондів при лікарнях, що збирають пожертви з пацієнтів.
11 лютого фахівці «Інституту аналітики та адвокації» (ІАА) з цього приводу провели прес-брифінг. Спікерами на ньому були експерт ІАА Юрій Ромашко і депутат міськради Вадим Ямщиков, який був присутній на бюджетній комісії.
— За ідеальних обставин благодійні фонди — це джерело для фінансування медицини, вони можуть сприяти розвитку лікарень, підвищенню якості медичних послуг, — сказав Ямщиков. — Але пацієнти не довіряють таким фондам. Вони пацієнти не бачать прозорості в їх роботі, не бачать його звітування, не розуміють, куди ідуть кошти. Саме тому, сьогодні потрібно створити умови прозорої та підзвітної роботи фондів, — додав Ямщиков. — І я закликаю всіх депутатів та громадськість підтримати цю позицію.
Фахівці ІАА з 2014 року досліджують та вирішують проблему неформальних платежів як в Полтаві, так і в інших областях України.
— Потрібно публічно та систематично звітуватись, — пояснює Юрій Ромашко. — Сьогодні це єдина умова роботи фондів при лікарнях. Ніхто не довіряє і не буде довіряти фонду, якщо він не буде працювати прозоро та підзвітно. Якщо фонд допомагає лікарні, як це говорить керівництво міського управління охорони здоров’я, то що йому приховувати? — запитав Ромашко. — Навпаки, потрібно про це говорити й показувати. В інакшому випадку відповідь одна: є що приховувати і потрібно підключати правоохоронні та контролюючі органи.
Експерт зауважив, що протягом 2014 та 2015 року ІАА неодноразово звертався до керівництва міського управління охорони здоров’я.
— Ми пропонували готові механізми через встановлення прозорої та підзвітної роботи фондів, — пояснює Ромашко. — Жодної підтримки чи схвального рішення з боку керівництва міського управління не було. Зате нам казали, що все нормально, фонди допомагають, не потрібно там нічого міняти. Але чомусь вся країна говорить про побори у лікарнях.
При цьому, додає Юрій Ромашко, на обласну рівні це питання вирішилось ще у 2014 році.
— Департамент охорони здоров’я видав Наказ «Про впорядкування отримання та використання благодійних (добровільних) внесків та пожертв лікувально-профілактичними закладами», що поширюється на заклади охорони здоров'я обласного підпорядкування, — розповідає експерт. — Зайдіть у обласну клінічну лікарню Скліфосовського — усі платежі там вносяться лише в електронному вигляді через термінали. Обласна лікарня на офіційному сайті звітує про всі отримані благодійні внески. Зайдіть на офіційний сайт обласного клінічного онкологічного диспансеру — там є звіт.
Наприкінці брифінгу Юрій Ромашко додав, що у інших обласних центрах міські виконкоми ідуть на співпрацю, зокрема, у Черкасах, Чернігові, Вінниці, Луцьку та Рівному.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:06, Вчора
08:07, 4 січня
08:41, 3 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...