09:56, 21 грудня 2015 р.
Полтавщина стала прикладом боротьби зі СНІДом для Молдови
Досвід Полтавщини у подоланні ВІЛ/СНІДу відтепер впроваджуватимуть і у Республіці Молдова. У рамках 4-денного тренінгу представники неурядових організацій вивчали успішний досвід співпраці БО «Світло надії», закладів охорони здоров'я та місцевої влади щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.
Після ознайомлення з організацією роботи профільних лікувальних закладів, у Полтавській обласній держадміністрації молдавські учасники заходу обмінювалися думками з приводу отриманої інформації.
«Для того, щоб стабілізувати ситуацію з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом, наркоманією, ми тісно співпрацюємо як з неурядовими організаціями, так і з державними, адже тільки спільно можна подолати ці соціально небезпечні хвороби. І головне, неурядові організації не тільки наші помічники, а й партнери», - зазначив заступник голови Полтавської ОДА, голова Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією Олег Пругло.
Про досвід роботи Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією, яка протягом тривалого часу працює при Полтавській облдержадміністрації, розповіла в.о. головного лікаря обласного Центру здоров'я, секретар Координаційної ради Ніна Дурдикулиєва. «До складу Координаційної ради увійшли 40% представників неурядових організацій, які працюють у проблематиці ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії. З метою розгляду та вирішення поточних питань між засіданнями проводяться робочі зустрічі міжсекторальної робочої групи», - зазначила вона.
Виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко наголосив на координації зусиль між неурядовими організаціями, медичними закладами та місцевою владою. «Щоб завадити епідемії ВІЛ/СНІДу, необхідно скоординувати зусилля між неурядовими організаціями, лікувальними закладами та місцевою владою. Ми повинні децентралізувати послуги у містах і районах області, де зараз зосереджена епідемія. Друге – працювати над покращенням якості. І прийнята обласною радою Обласна програма по ВІЛ/СНІДу – це план заходів, які треба реалізувати», – повідомив Максим Демченко.
Керівник неурядової організації «Позитивні ініціативи» з Кишинева Руслан Поверга позитивно вражений досягненнями полтавців. «У Полтавській області створено всі умови, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу. Це виявляється у тісній співпраці суспільства і державних закладів. Для нас це був реально нонсенс. І це ми побачили у січні. На 80% цей процес ми почали запроваджувати у себе в Молдові. Тому ще раз повернулися до Полтави за досвідом», – відмітив Руслан Поверга.
Чотирьохденний тренінг з вивчення досвіду відбувся у межах роботи Консалтингового центру БО «Світло надії» та програми стажування «Підвищення організаційного та адвокаційного потенціалу неурядових організацій, що працюють у сфері ВІЛ Республіки Молдова».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:57, 20 грудня
live comments feed...