• Головна
  • Верховна Рада 8-го скликання: чим відзначилися полтавські депутати
17:00, 28 листопада 2015 р.

Верховна Рада 8-го скликання: чим відзначилися полтавські депутати

Минув рік роботи Верховної Ради України восьмого скликання. Ми вирішили пригадати, чим відзначилися народні обранці з Полтавської області за цей рік.

Дані для матеріалу були взяті з офіційного сайтуВерховної ради України, сайту «Слово і діло» та «Чесно». Полтавська область має вісім депутатів, які обиралися по мажоритарним виборчим округам: Тарас Кутовий, Сергій Каплін, Юрій Бублик, Андрій Река, Юрій Шаповалов, Костянтин Іщейкін, Костянтин Живаго та Олег Кулініч.

Андрій Река.

река

Андрій Река народився  в селі Стовбина Долина, Новосанжарський район, Полтавська область. До обрання нардепом був селищним головою Нових Санжар, саме за його каденції  селище Нові Санжари визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

Андрій Река був обраний по 149 окрузі Полтавської області. Член депутатської фракції «Народний фронт», є головою підкомітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Своєму електорату Река дав декілька обіцянок, зокрема, домогтись зміцнення матеріальної бази шкіл та дошкільних закладів округу, створити в окрузі амбулаторій сімейного лікаря, домогтись створення Національного антикорупційного бюро, скласти депутатські повноваження у разі втрати довіри виборців округу, домогтись децентралізації влади та надати громадянам право відкликання чиновників.

У гучних скандалах не був помічений.

Юрій Бублик

Верховна Рада 8-го скликання: чим відзначилися полтавські депутати, фото-1

Юрій Бублик народився 1 грудня 1973 року в селі Новоселівка Полтавського району, Полтавської області. З 2010 по 2012 рік був головою Ковалівської сільської ради.

Є нардепом двох каденцій. На минулих виборах був обраний по 145 окрузі Полтавської області. Член ВО «Свобода». Не входить до складу жодної фракції. Є членом комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Полтавцям Бублик запам’ятався частими візитами на сесію обласної ради та чисельними мітингами. Зокрема проти підвищення тарифів. Крім того, нардеп активно брав участь у «війні» проти ректора ПНТУ Оніщенка.

Бублик балотувався на посаду міського голови Полтави, проте посів четверте місце, поступившись Андрію Матковському та Олександру Мамаю. У другому турі підтримав Мамая, за що і отримав критику з боку прихильників.

Костянтин Жеваго

zhevago[1]

Костянтин Жеваго народився 7 січня 1974 року в селищі Іультин (Магаданська область, Російська Федерація). Один з найбагатших людей не лише Полтавщини, а й України. Входить до списку «Forbes». Президент футбольного клубу «Ворскла».

Був народним депутатом 3-го, 4-го, 5-го і 6-го скликань від «Батьківщини». У Верховну раду 7-го і 8-го скликань пройшов як самовисуванець. Був обраний по 150 окрузі.

Жеваго не входить до складу жодної фракції. Є членом комітету з питань правової політики та правосуддя.

Жеваго увійшов в історію, як один з най безвідповідальніших депутатів. Він є «хронічним» прогульником і пропустив більшість сесій та засідань комітетів. Жеваго жодного разу не виступав з трибуни Верховної ради.

 Крім того, банк який належить нардепу «Фінанси та кредит» було визнано неплатоспроможним. З листопада фонд гарантування вкладів почав виплати вкладникам.

Костянтин Іщейкін

проект сайт головна3

Костянтин Іщейкін народився 11 вересня 1975 року в Полтаві. Одружений на падчерці покійного міського голови Полтави Анатолія Кукоби.

Був обраний народним депутатом 8-го скликання від Блоку Петра Порошенка. У Верховній Раді є членом фракції Блок Петра Порошенка. Є головою підкомітету з питань бюджету.

Іщейкін у своїй передвиборчій кампанії дав виборцям багато обіцянок, серед яких і припинення війни. Крім того за рік нардепу не вдалося домогтися впровадження дієвого механізму люстрації, впровадження страхової медицини, забезпечення безкоштовними енергоресурсами жителів населених пунктів, поблизу яких ведуться газорозробки та ін.

Сергій Каплін

1374432256_kaplin

Сергій Каплін народився в с. Опришки Глобинського району Полтавської області 15 грудня 1979 року.

Народний депутат двох скликань. У 2012 році обирався по 144 окрузі від партії «Удар», у 2014 році – від Блоку Петра Порошенка. Є членом пропрезидентської фракції. Є заступником голови комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Каплін запам’ятався своїм запальним характером. Минулого року, він сокирою вирубав двері у кабінет міського голови Полтави. Цей вчинок став скандалом №1. Радник міністра внутрішніх справ Геращенко навіть вимагав позбавити Капліна мандату.

Згодом Каплін відколовся від провладної партії і створив власну – «Партію простих людей Сергія Капліна», яка на місцевих виборах здобула прихильність електорати і представники ППЛ увійшли до більшості рад. На виборах мера Полтави підтримував Олександра Шамоту (той посів 5-те місце), у другому турі – Матковського.

Разом з прихильниками з Полтави пішов ходою у столицю, в знак протесту проти високих тарифів. Зазначимо, Каплін не вперше проводить подібні акції, він якось пішки ходив з Полтави до Києва, що передати Януковичу, на той час Президенту продовольчий пакунок. У Києві організував «Тарифний майдан». Веде активну боротьбу проти Прем’єр-міністра Яценюка. 

Олег Кулініч

nw_kulinich-oleg-ivanovich

Олег Кулініч народився 25 листопада 1966 року в місті Зіньків Полтавської області.

Народний депутат двох скликань. Був членом "Партії регіонів". На минулих виборах був обраний по 147 окрузі, самовисуванець. Член депутатської фракції Група «Відродження», член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. За його сприяння було внесено поправки до закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, спрощено оформлення прав орендних відносин і прав на землю та спрощення порядку надання субсидій для непрацездатних громадян.

Проте Кулініч був помічений і в низці скандалів, зокрема представники громадського руху «Чесно» кілька разів фільмували неперсональне голосування з його боку.

На місцевих виборах балотувався під №1 від політичної партії «Відродження» до обласної ради, проте відмовився від мандату.

Тарас Кутовий

Верховна Рада 8-го скликання: чим відзначилися полтавські депутати (фото) - фото 7

Тарас Кутовий народився 25 лютого 1976 року в Києві.

Проте балотувався від 151-го виборчого округу Полтавської області. Є депутатом двох останніх скликань. Голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

Заступник голови депутатської фракції партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка".

За версією видання «Трибуна», Кутовий є найпродуктивнішим нардепом з Полтавщини. Ним було зареєстровано більше 50 законодавчих ініціатив, 11 з яких отримали підтримку Парламенту.

Юрій Шаповалов

1360829442_shapovalov_ges

Юрій Шаповалов народився 14 березня 1972 року в місті Кременчук Полтавської області. Нардеп двох скликань, був обраний по 146 окрузі. На виборах 2012 року балотувався від «Партії регіонів», після розстрілу Майдану 20 лютого вийшов з партії. На минулих виборах самовисувався.

Входить до депутатської фракції «Воля народу», секретар комітету з питань транспорту.

У передвиборчій агітації Шаповалов обіцяв домогтися реформування місцевого самоврядування та проведення військової реформи. Ним було зареєстровано декілька ініціатив, лише близько 8% яких отримали підтримку.

Був помічений за "кнопкодавством".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #депутати
Оголошення
live comments feed...