Створюючи прикраси сучасні майстри використовують різні матеріали, - камінь, скло, пластик, глина, метал, шнури, гумки, пір'я і багато іншого. Насправді фантазія творчих людей настільки бурхлива, що в роботі може бути застосовано практично все. Звичайно, кожен матеріал має свої переваги та недоліки, особливості використання та експлуатації. Пропонуємо у цьому огляді розглянути основні види металевої фурнітури для прикрас, щоб зробити правильний вибір.

Дорогоцінні метали

Фурнітура для біжутерії з дорогоцінних металів зустрічається у продажу край рідко, це пов'язано з низьким попитом, викликаний високою вартістю. Проте варто відзначити, що срібна фурнітура в Україні має стильний вигляд, міцна та якісна, а також ідеально підходить людям, які мають алергію на нікель та інші сплави.

З покриттям із благородних металів

Така фурнітура може бути виготовлена ​​з будь-якого металу, але верхній її шар складається із золота або срібла. Такі вироби відрізняються високою якістю, природним кольором та сяючим блиском. Міцність, довговічність та вартість залежить від товщини шару благородного металу.

Родований метал

Основа такої фурнітури містить мідь або латунь, а зверху нанесений шар родію, який відрізняється гарним блиском, гладкістю і є самим міцним металом на Землі. Родієва фурнітура відрізняється гіпоалергенним складом і не темніє з часом.

На жаль, в ході інтенсивної експлуатації цей матеріал швидко втрачає свій привабливий зовнішній вигляд. Але при дбайливому поводженні прикраси з родованого металу здатні прослужити десятиліття.

Мідь, латунь, бронза

Ці різновиди металів раніше досить часто використовувалися при створенні біжутерії. Сьогодні їх застосовують дуже рідко, оскільки вони швидко темніють та мають високу вартість.

Фірмові сплави

Великі виробники фурнітури для біжутерії розробили власні матеріали, які тривалий час зберігають свій первісний вигляд і не викликають алергію, проте їх склад не підлягає розголосу. Такий матеріал містить тільки безпечні домішки, а сама фурнітура відрізняється оригінальним дизайном та бездоганною якістю.

Нержавіюча та хірургічна сталь

При створенні біжутерії використовується фурнітура з різної сталі, деякі з яких мають гіпоалергенний склад та високу стійкість до корозії. Фурнітура з нержавіючої сталі має доступну вартість, не темніє і відмінно піддається очищенню, а також представлена ​​в широкому асортименті, ознайомитися з яким можна за посиланням https://bleskom.com.ua/ua/nerzhaveyka/

Сплави із нікелю

Більшість фурнітури на українському ринку виготовлена ​​саме з цього виду металів. Крім нікелю до складу може входити олово, цинк, мідь та інше. Висока популярність та затребуваність обумовлена ​​доступною вартістю та широким вибором моделей. Однак, перш ніж вибирати такі вироби, важливо враховувати їх недоліки: низька міцність і слабка стійкість до зношування, а також до складу можуть входити шкідливі домішки, здатні викликати алергію.

З натуральним камінням

Фурнітура Люкс для біжутерії з натуральним камінням виготовляється з міцних сплавів, які не темніють і не викликають алергію навіть за умови інтенсивної експлуатації. Такі вироби мають вишуканий стильний дизайн, міцні замки та затискачі, зовні схожі на золото чи срібло.