Світова промисловість не стоїть на місці. Це стосується і виробництва паперу, картону та гофротари. Київський картонно-паперовий комбінат не залишається осторонь від глобальних тенденцій. Після приходу нового власника – австрійського бізнесмена та доктора економічних наук Хайнца Ціннера (Heinz Zinner) – «картонажка» впевнено тримає курс на розвиток.

У чому полягає модернізація Київського картонно-паперового заводу?

За роки війни, незважаючи на труднощі, новий власник ККПК доктор Хайнц Ціннер погодив, а керівництво комбінату успішно реалізувало цілу низку інноваційних проєктів:

  • запуск лінії фальцесклейки;
  • купівлю машини для вклеювання відривної стрічки;
  • придбання газових генераторів Siemens для безперебійної роботи підприємства;
  • інвестиції в шредер для сепарації металу, подрібнення джгутів;
  • оновлення різальних верстатів Київського картонно-паперового комбінату, які встановлені на виробничій лінії рулончика без гільзи;
  • покращення сушильної частини ПРМ-2 (проєкт заплановано реалізувати до кінця 2025 року).

Власник Київського картонно-паперового комбінату Хайнц Ціннер не шкодує коштів на нову техніку та обладнання від провідних європейських виробників. Інвестиції спрямовуються як на Обухівський паперовий завод, так і на інші підприємства групи, адже розвиток неможливий без модернізації. Перевага надається найсучаснішим верстатам та інноваційним рішенням. Окрім підвищення ефективності й впровадження сучасних технологій, велика увага приділяється дотриманню екологічних стандартів.

Дотримання екологічних норм

Власник ККПК – людина з європейськими цінностями, яка розуміє важливість турботи про довкілля. Україна і так зіштовхується з безпрецедентним рівнем забруднення через воєнні дії, тому екологія в пріоритеті:

  • використання безпечних та екологічних пакувальних рішень, зокрема тари для електронної комерції: книжок, пляшок, крихких товарів тощо;
  • застосування у виробництві вторинної, переробленої сировини;
  • виготовлення санітарно-гігієнічних товарів з макулатури.

Київський картонно-паперовий комбінат постійно нарощує обсяги виробництва для e-commerce — екокоробок для товарів, придбаних онлайн. Пандемія COVID-19 стимулювала попит на цю категорію картонно-паперової продукції, тож ККПК одразу інвестував у цю сферу, закупивши спеціальне обладнання, продукція якого користується значним попитом серед поштових операторів, інтернет-магазинів, логістичних компаній і видавництв.

За каденції Хайнца Ціннера виробництво екологічної тари тільки набирає обертів. Якщо у 2023 році Обухівська «картонажка» виробляла 300 000 кв. м на місяць, то зараз цифра вже сягає 400 000 із перспективами збільшення. З-поміж українських бізнесів, які вже оцінили переваги екологічної тари, можна виокремити компанії «Нова Пошта», Meest Express, «Аврора», EVA, «Тернопільський молокозавод», «Лантманнен Акса», METRO Cash&Carry Україна та багато інших. Така безпечна тара з переробленої сировини стане майбутнім пакувальної індустрії.