Діабетична полінейропатія є ускладненням цукрового діабету та зустрічається у 75 % хворих із таким діагнозом. Під час захворювання відбувається ураження периферичних нервів — чутливих чи рухових. Наші чутливі нерви схожі на тонкі та товсті волокна. Саме вони надсилають сигнали від шкіри та органів до головного мозку. Так ми відчуваємо гаряче й холодне, біль тощо.
Порушення відчуттів відбувається в першу чергу, і спочатку страждають найдовші волокна, що йдуть до кистей та стоп. Це вже є симптомами сенсомоторної полінейропатії. На визначеному етапі терапії лікар призначає фармакологічні препарати, серед яких Актовегін у таблетках або у вигляді ін’єкцій.
Придбати препарати за прийнятними цінами можна через медичну інформаційну систему «Аптека 9-1-1». Варто вчасно звернутися до лікаря, щоб якомога раніше почати лікування. Ефективна терапія здатна призупинити прогресування захворювання, поліпшити стан периферичних нервів та зменшити або усунути небезпечні симптоми та клінічні прояви полінейропатії.
Перші симптоми сенсомоторної полінейропатії
У пацієнтів із цукровим діабетом другого типу найчастіше діагностують дистальну симетричну сенсомоторну полінейропатію. Підвищений рівень глюкози у крові та тканинах призводить до порушення кровопостачання нервових волокон. У результаті вони втрачають здатність проводити нервові імпульси, так відбувається ураження периферичної нервової системи.
До початкових симптомів належать:
- зниження температурної чутливості — людина погано розрізняє теплу й холодну воду;
- зникнення больових сигналів, що веде до побутових пошкоджень та їхніх інфікувань;
- відчуття холоду в кінцівках;
- оніміння пальців на руках та ногах;
- зміна шкірних покривів — сухість, утворення мозолів.
Без лікування хвороба прогресує, що посилює симптоми. До передуючих додаються біль та печіння в кінцівках, втрата відчуття руху та рівноваги, зміна ходи.
Як запобігти розвитку хвороби?
Передусім хворі на цукровий діабет повинні контролювати та нормалізувати рівень цукру у крові. Це значно знижує ризик появи діабетичної нейропатії, хоча не виключить його повністю. Факторами, що провокують розвиток хвороби, є зайва вага, куріння, вживання алкоголю та тривалість діабету.
Для своєчасного виявлення або запобігання прогресуванню нейропатії потрібно регулярно проходити неврологічне обстеження, відмовитися від шкідливих звичок. Важливо ретельно стежити за станом кінцівок, виявляти пошкодження, мозолі та невеликі рани. Вчасне звернення до лікаря та ефективна терапія допоможуть зберегти здоров’я й не допустити погіршення стану.