66ffa97d55ff3.webpПравильний догляд за зубами, яснами та язиком є важливим для нашого здоров’я. Він включає щоденне чищення зубів, використання зубної нитки та регулярне відвідування стоматолога. Здоровий рот не лише покращує вашу посмішку, але й підтримує важливі функції, такі як харчування, мова та травлення. Люди, які погано дбають про гігієну своїх зубів можуть зіштовхуватися із поширеними проблемами, як сухість у роті, карієс,поганий запах з рота, проблеми із травленням тощо. Дізнайтесь про прості правила гігієни вашої ротової порожнини у нашій статті.

Поради, які покращать вашу гігієну порожнини рота:

Ми також рекомендуємо звернутися за консультацією до стоматолога, який зможе допомогти вам підібрати індивідуальний режим та чищення зубів.

Наступні поради є базовими, тому дотримуйтеся їх, якщо хочете, щоб ваші зуби та ясна були здорові:

  • Чистьте зуби двічі на день. (Для очищення зубів використовуйте пасту із фтором і м’яку щітку. Намагайтеся тримати щітку під кутом 45 градусів до ясен і очищайте всі поверхні зубів, включаючи задні й бічні сторони.)
  • Не забувайте використовувати зубну нитку. (Зубна нитка допомагає очистити проміжки між зубами. Візьміть приблизно 50 см нитки, оберніть кінці навколо пальців і обережно очищайте кожен зуб.)
  • Не забувайте про очищення язика. (Язик утримує найбільше бактерії, ви можете використовувати спеціальний скребок для язика.)
  • Полощіть рот антибактеріальною рідиною. (Найкраще обирати безалкогольні засоби, щоб зменшити ризик сухості у роті та знищити шкідливі бактерії.)
  • Регулярно відвідуйте стоматолога. (Раз на пів року ходіть на огляд до свого стоматолога, щоб уникнути проблем зі здоров’ям вашої ротової порожнини, особливо появі карієсу.)
  • Уникайте куріння та вживання тютюнових виробів. (Зазвичай саме вони є основними причинами захворювань ясен і раку ротової порожнини.)

Додаткові поради, щодо збереження здоров’я вашої ротової порожнини:

  • Зверніть увагу на ваше харчування: кальцій і вітамін D: необхідні для міцних зубів і кісток (молочні продукти, збагачене рослинне молоко, листова зелень і риба). А ось фосфор міститься в яйцях, рибі та бобах (цей мінерал краще працює з кальцієм для зміцнення зубів).
  • Швидко – неякісно: рекомендовано чистити зуби протягом повних 2 хвилин, щоб забезпечити найкраще видалення усіх залишків їжі та бактерій.
  • Кислі продукти руйнують емаль: вживання кислих або продуктів, які містять цукор без очищення може призвести до тривалого впливу шкідливих речовин на зуби протягом часу (особливо поки ви спите, тому краще почистьте зуби).
  • Не забувайте доглядати за губами: тримайте свої губи постійно зволоженими, особливо в сухому або у холодному кліматі.
  • Чутливі зуби та фтор: існують спеціальні фторовмісні зубні пасти для чутливих зубів, які забезпечують захист і зменшують дискомфорт.