Стандарт екологічного менеджменту ISO 14001 – це перелік певних вимог до екобезпеки, якості організації та управління виробництвом. Базується він на системі екологічного менеджменту. Мета цього стандарту – підтримати заходи щодо охорони навколишнього середовища та запобігти його забрудненню, при цьому враховуються інтереси підприємства.
Варто зазначити, що сертифікат ISO 14001 необхідний всім компаніями, практично незалежно від розмірів та роду діяльності.
Впровадження систем екологічного управління
Системи екологічного управління, на яких, власне, і ґрунтується сертифікація ISO 14001, мають позитивний вплив на навколишнє середовище. При наявності некерованих ризиків, пов’язаних з екологічними аспектами діяльності, можуть суттєво знизитися економічні показники й цінність на ринку. Причому як для клієнтів, так і для співробітників. А ось проходження всіх необхідних перевірок та вдосконалення діяльності (в разі потреби) на основі висновків центру сертифікації покращує імідж, відкриває нові можливості для роботи, у тому числі на міжнародній арені.
Така сертифікація добровільна, однак при виборі товарів та послуг як споживачі, так і партнери звертають увагу на наявність відповідного документа. Крім того, він є потужним інструментом, котрий може стати аргументом у боротьбі за ринки, у тому числі внаслідок зменшення складнощів з експортом та імпортом продукції, адже вона виготовлена з дотриманням СЕМ.
Ключові переваги сертифікації за ISO 14001
Присутність сертифікації та робота згідно зі стандартами екологічного менеджменту дають наступні переваги:
- введення технічних інновацій та методів управління екологічними аспектами виробничого середовища;
- зменшення негативного впливу на довкілля та поліпшення екологічної діяльності;
- раціональне використання ресурсів, у тому числі більш доступної вторинної сировини, зниження витрат на утилізацію, ліквідацію наслідків впливу на навколишнє середовище;
- зниження собівартості виробництва продукції, що досягається також завдяки раціональному використанню енергетичних ресурсів;
- мінімізація ризиків виникнення аварій.
Наявність сертифіката ISO 14001 підвищує конкурентоздатність продукції та компанії загалом, а також сприяє покращенню іміджу та довіри. Це допомагає відкривати нові ринки збуту.
Порядок отримання сертифіката ISO 14001
Отримати такий сертифікат можливо, звернувшись до спеціалізованої компанії, яка має повноваження проводити сертифікацію продукції, послуг та систем менеджменту. Власне, порядок її проходження наступний:
- Подача заявки та її аналіз.
- Створення програми аудиту.
- Планування та проведення аудиту.
- Усунення недоліків, якщо вони виявлені.
- Отримання сертифіката ISO 14001.
Зверніть увагу: проведення аудиту, яке дасть змогу надалі отримати відповідний сертифікат, платне, і вартість залежатиме від кількості працівників, наявності додаткових філій, офісів, майданчиків, різноманітності видів діяльності компанії.
Джерело: factumcentr.com.ua