Червоний мухомор з давніх часів використовували наші предки в якості потужного лікувального засобу. Їм лікували психологічні захворювання, фізичне тіло, робили різноманітні настоянки та сушили гриб для безпосереднього вживання. Мусцимол це потужний нейропротектор та природний антидепресант, який здатний допомогти при тривожних розладах, депресивних та повністю відмовитися від вживання аптечної продукції.

Чому важливо захищати нейрони

Ключові клітини нашого мозку, які відповідають за нашу продуктивність, реакції, загальний настрій, пам’ять та інші ключові аспекти для розвитку – це нейрони. Якщо ми не будемо піклуватися про їх стан, тренувати мозок та «годувати» його поживними добавками, ми дуже скоро помітимо, як втрачаємо свої природні здібності. Нейрони є основою наших думок, логіки, рухів, емоцій та пам’яті. Однак вони сильно вразливі до ушкоджень, переважно через стрес, токсичні речовини, запалення, недостатнє кровопостачання або нейродегенеративні захворювання. Значні пошкодження нейронів призводять до серйозних неврологічних розладів, таких як хвороба Альцгеймера, Паркінсона, інсульт та інші порушення когнітивних функцій.

Мусцимол у ролі нейропротектора

У сучасній науці нейропротектори, тобто речовини, що захищають нейрони від ушкоджень у перекладі, є одним із найперспективніших напрямків у лікуванні нейродегенеративних захворювань та нейропатій. Вживаючи природні нейропротектори, ми не завдаємо жодної шкоди нашому організму. Тому сьогодні велику популярність набирає мусцимол, що добувається під час сушіння мухоморів, перетворюючись з іботенової кислоти. Хоча мусцимол здебільшого відомий як психоактивна речовина, його властивості взаємодії з центральною нервовою системою можуть мати нейропротекторний ефект. Нейрони головного мозку потребують захисту за наступними причинами:

  • Через регулярний окислювальний стрес – стан, коли в організмі утворюється надмірна кількість вільних радикалів, які пошкоджують клітини. Окислювальний стрес пов’язаний із багатьма нейродегенеративними захворюваннями: наприклад, хворобою Паркінсона та Альцгеймера.
  • Запальні процеси в мозку спричиняють загибель нейронів. Хронічне запалення може бути викликане інфекціями, травмами або навіть аутоімунними відхиленнями. Токсичні речовини, що вивільняються при цьому, пошкоджують нейрони.
  • При порушеннях кровопостачання нейрони можуть швидко загинути через нестачу енергії. Тоді масово втрачаються клітини мозку, що призводить до втрати функціоналу організму.
  • Токсичні речовини, наприклад наркотики, алкоголь, аптечні ліки або шкідливі викиди у повітря, які сьогодні є проблемою у всьому світі, викликають найгірші пошкодження головного мозку та потребують довготривалого відновлення.

Як мусцимол може допомогти уникнути цих негативних наслідків та відновити вже сильно пошкоджені нейронні зв’язки?

  • Він знижує надмірну збудливість нейронів. У випадках, коли нейрони перебувають у постійному стресі через надмірну активність, речовина допомагає стабілізувати їхню роботу.
  • Здатність регулювати нейронну активність допоможе зменшити запальні процеси в мозку. Нейронні та нервові клітини найдовше відновлюються в нашому організмі. Саме тому потрібно регулярно “прокачувати” їх, особливо якщо є ризик пошкодження через токсини або стрес.
  • При правильному використанні мусцимол значно поліпшує когнітивні функції, стабілізуючи роботу нейронів. Це корисно у випадках, коли нейрони постійно втрачають свою ефективність при довготривалому, хронічному стресі або інших.