Сонячне світло не тільки збагачує наш організм вітаміном D та має антибактеріальну дію, а й сушить шкіру, викликає нестачу колагену, що прискорює старіння, та провокує утворення пігментних плям. Щоб знизити ризики, слід подбати про захист обличчя від сонця та вибрати ефективні засоби.

Чому шкіру потрібно захищати від сонця

Про шкідливий вплив УФ-випромінювання на людський організм знають, мабуть, усі. Проте зазвичай ці знання обмежуються розумінням того, що потрібно обмежувати час перебування на пляжі. Насправді шкіра потребує захисту впродовж усього року, у селі та в місті, на вулиці, в офісі чи в автомобілі. Найбільшої шкоди їй завдають УФ-промені типу UVA та UVB.

UVA-промені діють на шкіру навіть у дощову чи хмарну погоду та мають здатність проникати крізь скло та легкий одяг. При тривалій дії незахищена шкіра швидко старіє, на ній з’являються зморшки та пігментація. Можливі також алергічні реакції та розвиток раку шкіри.

UVB-промені діють лише в сонячну погоду, на рівнині та в горах. Вони викликають не лише бажану засмагу, а й почервоніння та опіки. Також промені можуть спровокувати розвиток ракових захворювань.

Як вибрати сонцезахисну косметику

Для захисту від УФ-випромінювання косметологи рекомендують використовувати санскріни — спеціальні креми, лосьйони, бальзами, емульсії з SPF-фільтром. Щоб вибрати найбільш ефективний засіб, варто звернути увагу на такі нюанси:

  • крем чи емульсія мають підходити за типом шкіри;
  • косметика має захищати від UVA та UVB-променів або одного з видів (залежно від потреби);
  • який тип фільтра використано у продукті — хімічний чи фізичний.

Важливе значення для правильного вибору має рівень SPF. Наприклад, людям зі світлою шкірою потрібен засіб з фільтром SPF 30 для тіла та SPF 50 для обличчя. Тим, у кого шкіра темна, не схильна до опіків, достатньо засобу з фотозахистом SPF 10-15.

Протисонцева косметика зменшує негативний вплив УФ-випромінювання, запобігає почервонінню шкіри та сухості, зберігає свої корисні властивості від 2 до 8 годин.