6683d99283ec1.webp
Остеомаляція є системною патологією кісткової тканини, іншими словами це "розм'якшення" кісток. Захворювання пов'язане з недостатньою мінералізацією кісткової тканини, внаслідок чого кістки стають надмірно гнучкими. Патологія проявляється болями у кістках, деформаціями та патологічними переломами. Портал Leopolis.news зазначає, що підступність остеомаляції полягає в тому, що будь-які симптоми можуть бути відсутні тривалий час. 

Причини розвитку хвороби?

Основні причини, які провокують остеомаляцію:

  • захворювання нирок, адже порушується зворотне всмоктування мікроелементів. Ниркові хвороби займають великий відсоток серед усіх випадків розвитку остеомаляції;
  • гормональні зміни в організмі (випадки частіше зустрічаються у дітей, підлітків і вагітних);
  • порушення обміну речовин та аномалії від народження;
  • погане харчування, здебільшого за дефіциту в раціоні кальцію, фосфору та багатьох інших макро- і мікроелементів, необхідних для адекватного оновлення кісткової тканини. Неякісне харчування насамперед стає причиною остеомаляції у слаборозвинених країнах. Також нерідко через незбалансоване харчування на остеомаляцію хворіють люди, які постійно дотримуються суворих дієт, позбавляючи організм повноцінного раціону;
  • жіноча стать (схильність саме жінок до цієї патології вища, ніж у чоловіків);
  • вік 60+ років;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту, внаслідок яких порушується засвоєння мінералів і вітамінів.

Зверніть увагу: якщо ви перебуваєте у групі ризику, є сенс перевірити стан кісток ще до появи симптомів.

Якими є симптоми остеомаляції?

При остеомаляції порушується процес утворення нової кісткової тканини. Стара тканина кісток руйнується надто повільно і змушена продовжувати виконувати свою функцію, проте вже не справляється з нею через крихкість. А нова кістка недостатньо мінералізується, залишаючись м'якою і надто "пружною", що призводить до її деформації. 

Захворювання починається поступово і без явно вираженої симптоматики. Знижується сила та тонус м’язів, з’являються болі в ділянці стегон і спини, рідше – у плечах, кінцівках та ділянці грудної клітки. Біль відчувається не тільки при навантаженні, а й у стані спокою. Можливі відчуття, немов по шкірі “повзають мурахи" та порушується чутливість ніг і рук. Також досить характерною ознакою даного захворювання є труднощі при спробах розсунути та підняти нижні кінцівки. Загалом симптоматика остеомаляції залежить від віку пацієнта і стадії захворювання.

За появи симптомів важливо своєчасно звернутись до лікаря й пройти повне обстеження, адже за вчасного виявлення патології є більші шанси продовжити жити повноцінним життям.