Під час виношування дитини жіночий організм працює за двох, щоб забезпечити плід усім необхідним для росту і розвитку. Внаслідок цього у жінок нерідко виникають порушення здоров'я та загострюються хронічні хвороби. Для безпечного та успішного протікання вагітності рекомендують правильно підготуватися: проконсультуватися з лікарем, пройти обстеження, скоригувати спосіб життя. Комплексна діагностика проводиться у медлабораторії https://hemomedika.com.ua/, яка оснащена новітнім обладнанням для швидкого та точного виконання аналізів. Всього за один візит до лабораторії жінка може пройти дослідження, які покажуть загальний стан здоров'я.

AD_4nXcUd-MbBaIj6krVzM2QknNTk4bhV22MiUlKVkSQIA-t8epos0v8ypzajfn7SOFsNksfoDMxWX5hMWnYvxn4XQPM_GrFNqIlygk2quSmZ6Pp6zo5Wb05Ob-a8FhLd-14IOj3_aKM4WAD0kWqfKC0RKJkLM2V?key=8Rvj10aGkaBxiisv1PUEGg

Важливість підготовки до вагітності

Стан репродуктивної системи залежить від багатьох факторів, тому при плануванні поповнення у сім'ї рекомендують пройти повне обстеження у акушера-гінеколога та відвідати інших профільних спеціалістів. Це дозволяє визначити ймовірність самостійного зачаття, спрогнозувати можливі ризики під час вагітності, розробити індивідуальний план підготовки.

Не слід забувати, що під час вагітності всі системи органів працюють дуже активно, тому у жінок нерідко загострюються хронічні проблеми зі здоров'ям. Вони можуть спричинити різноманітні ускладнення з боку матері та дитини: плацентарну недостатність, гестаційний цукровий діабет, передчасні пологи, затримку внутрішньоутробного розвитку тощо. Своєчасне обстеження допомагає визначити «слабкі місця» в організмі та провести лікування за необхідності.

Загальні медичні обстеження

Стандартна діагностична програма для жінки, що хоче стати мамою, складається з таких видів досліджень:

  • клінічний та біохімічний аналізи крові;
  • аналіз на глюкозу крові натщесерце;
  • визначення групи крові та резус-фактора;
  • загальний аналіз сечі;
  • аналіз на урогенітальні інфекції та інфекції TORCH-комплексу;
  • мазок на вагінальну мікрофлору;
  • дослідження рівня статевих гормонів;
  • УЗД органів малого таза та молочних залоз;
  • огляд у стоматолога, офтальмолога, терапевта.

AD_4nXeGzsIfCRD0AQxpOqkvcVYH94Y_qiDtViOep-kjkrFSsUWdFVC6HTKybEy0z5UEmuNbkt4lqA0o49UZCaLTJ-54InZv8gi4DZ5esKiZ6Bd_CVH8tYGNYzAuJi1DIi-rgT_UaVxynpuL4er2e-_0E9ulR30?key=8Rvj10aGkaBxiisv1PUEGg

Усі необхідні аналізи проводяться у відділеннях Гемо Медика, які розташовані у понад 80 населених пунктах України. Повний перелік лабораторних досліджень зібраний у пакетну пропозицію за спеціальною ціною, що дозволяє зекономити понад 10% від стандартної вартості аналізів. Детальну інформацію можна дізнатися за посиланням https://hemomedika.com.ua/analysis/9815-complex-no-129-i-want-to-be-a-mother.

Профілактичні заходи та корекція способу життя

На стан жіночого здоров'я впливає спосіб життя та різні фактори навколишнього середовища. Щоб підвищити шанси на успішне запліднення і виношування дитини, лікарі рекомендують починати підготовку за 2-3 місяці до зачаття. Основні поради:

  • дотримуватися правил здорового харчування, додати у раціон джерела вітамінів та мікроелементів;
  • підтримувати вагу тіла у межах медичної норми;
  • відмовитися від паління та вживання алкогольних напоїв;
  • нормалізувати режим дня та забезпечити собі не менше ніж 7-8 годин нічного сну;
  • мінімізувати стресові ситуації, опанувати методи аутотренінгу для зменшення тривожності та хвилювання у повсякденному житті.

Багато жінок мають дефіцитні стани, які негативно впливають на репродуктивну функцію. Для корекції гіповітамінозів спеціаліст може призначити препарати фолієвої кислоти, вітаміну D, омега-3 кислот. Будь-які добавки слід використовувати тільки за призначенням лікаря і не займатися самолікуванням. Також слід подбати про вакцинацію: зробити всі обов'язкові щеплення, якщо з різних причин жінка не отримала їх у дитячому віці, а також пройти щорічну імунізацію від грипу.

Обстеження майбутнього батька

Успішність зачаття та набір генів майбутньої дитини в однаковій мірі залежить від стану репродуктивної системи жінки та чоловіка, тому представникам сильної статі також варто перевірити своє здоров'я. При плануванні вагітності чоловікам рекомендують здати клінічний аналіз крові, визначити групу та резус-фактор для профілактики резус-конфлікту, а також обстежитися на урогенітальні інфекції.

AD_4nXfwUczYvVL5NwvLYAYhrUMrfVl1QBLC54OcR_7-CLiUReZ4b_UHCGnopUaRMSf0o6o9KJoOMRjvUEaohT4I0f_Cl2lijk2Qw6z646vN_7aPH-N9fqR1LLTWwXq3GPN9AoXy2NjuC0tOvfsGFdp3AJhUuEYQ?key=8Rvj10aGkaBxiisv1PUEGg

Якщо у чоловіка є шкідливі умови праці, обтяжена спадковість або хронічні хвороби сечостатевої системи, йому потрібне розширене обстеження. В таких випадках уролог-андролог зазвичай призначає спермограму та аналіз на тестостерон для прогнозування ймовірності зачаття. Точний перелік досліджень можна дізнатися на консультації лікаря.