Театр, як відомо, починається із роздягальні. А м’ясокомбінат — із санпропускника. Інакше не можна, бо саме у харчовій промисловості діють найсуворіші санітарні вимоги. З 2013 року підприємства, що постачали свою продукцію за кордон, повинні були ще й впроваджувати систему НАССР (з 2015 року вона стала обов’язковою і на внутрішньому ринку). Отже, хоч воно й чимало коштує, але м’ясопереробному цеху таки доведеться проводити заходи з підтримання належного рівня гігієни. Як і купувати необхідне обладнання, одним із яких буде стаціонарний санпропускник https://rozfood.net/c/sanitary-and-hygienic-equipment/hygiene-stations/, розташований на вході-виході.
Типи санпропускників
Більшість санпропускників зроблені як прохідні, на яких кожен робітник затримується лише на 3-4 секунди. Непрохідні обслуговують працівників трохи довше, вони призначені для миття та дезінфекції взуття. Також є одно- і двосторонні моделі. Останні здатні одночасно пропускати людей як у прямому, та і в зворотному напрямку. Існують компактні модифікації, призначені для встановлення там, де для них відведена невелика площа чи вузький прохід, а також прохідні дезбар’єри, станції миття та/або дезінфекції взуття. За призначенням санпропускники (станції гігієни) бувають для миття або дезінфекції тільки рук, тільки взяття або рук та взуття, вони вважаються універсальними.
Конструкція та робота санпропускника
Будова санпропускника (санітарного поста) прохідного стаціонарного показана на прикладі односторонньої моделі із трипаличним турнікетом. В основі обладнання — ванна для дезінфекції підошов взуття. Вона оснащена горизонтальними щітками. Коли людина заходить на пост, спрацьовує система активації. Перед ванною зроблена невеличка сходинка для зручності. Вона перфорована, щоб не була слизькою. З одного боку приварений достатньо високий поручень, щоб робітник на щітках не втратив рівновагу.
З іншого боку від поручня змонтований тримач для каністр із дезрозчином і технологічна стійка. Всередині останньої розташований блок керування санпропускником. Зверху на ній закріплений металевий корпус, що містить модуль для дезінфекції рук і тримач блокуючого механізму (турнікета). Верхня частина сторони, оберненої до співробітників, які проходять через пост, для зручності трохи скошена «від них» і в ній є два отвори. Коли руки співробітника внесені в зону спрацьовування фотоелементів, на них автоматично подається дезінфікуючий засіб.
Технічні характеристики санпропускника
Односторонній санпропускник має такі характеристики:
- Потужність, кВт: до 0,7.
- Живлення, В/Гц: 380/50.
- Пропускна спроможність, люд/хв: 18.
- Розміри, мм: 1887х1007х1595.
Корпус обладнання зроблено з нержавіючої сталі AISI 304. У режимі очікування споживання електроенергії помітно зменшується. Підключення струму виконується до трифазної мережі. Підключення води — G ½”.