Театр, як відомо, починається із роздягальні. А м’ясокомбінат — із санпропускника. Інакше не можна, бо саме у харчовій промисловості діють найсуворіші санітарні вимоги. З 2013 року підприємства, що постачали свою продукцію за кордон, повинні були ще й впроваджувати систему НАССР (з 2015 року вона стала обов’язковою і на внутрішньому ринку). Отже, хоч воно й чимало коштує, але м’ясопереробному цеху таки доведеться проводити заходи з підтримання належного рівня гігієни. Як і купувати необхідне обладнання, одним із яких буде стаціонарний санпропускник https://rozfood.net/c/sanitary-and-hygienic-equipment/hygiene-stations/, розташований на вході-виході.

Типи санпропускників

Більшість санпропускників зроблені як прохідні, на яких кожен робітник затримується лише на 3-4 секунди. Непрохідні обслуговують працівників трохи довше, вони призначені для миття та дезінфекції взуття. Також є одно- і двосторонні моделі. Останні здатні одночасно пропускати людей як у прямому, та і в зворотному напрямку. Існують компактні модифікації, призначені для встановлення там, де для них відведена невелика площа чи вузький прохід, а також прохідні дезбар’єри, станції миття та/або дезінфекції взуття. За призначенням санпропускники (станції гігієни) бувають для миття або дезінфекції тільки рук, тільки взяття або рук та взуття, вони вважаються універсальними.

AD_4nXeiiNHkVlf1S9pCOkDGbMswyw3uhkarQc8QJoO7f5qVjNeUfjORqPiH8rY9LBzlm-byKc-9q9z6JzF6omJQ5qhrlg73FJ3bCl7Ykj8vgD5el83Hk5uqQvewd5qX-UKeenWEEpgTNy3BuUzZuNFXTkK66IdV?key=_TKGVpZtd1_rVig0C3AA_g

Конструкція та робота санпропускника

Будова санпропускника (санітарного поста) прохідного стаціонарного показана на прикладі односторонньої моделі із трипаличним турнікетом. В основі обладнання — ванна для дезінфекції підошов взуття. Вона оснащена горизонтальними щітками. Коли людина заходить на пост, спрацьовує система активації. Перед ванною зроблена невеличка сходинка для зручності. Вона перфорована, щоб не була слизькою. З одного боку приварений достатньо високий поручень, щоб робітник на щітках не втратив рівновагу.

З іншого боку від поручня змонтований тримач для каністр із дезрозчином і технологічна стійка. Всередині останньої розташований блок керування санпропускником. Зверху на ній закріплений металевий корпус, що містить модуль для дезінфекції рук і тримач блокуючого механізму (турнікета). Верхня частина сторони, оберненої до співробітників, які проходять через пост, для зручності трохи скошена «від них» і в ній є два отвори. Коли руки співробітника внесені в зону спрацьовування фотоелементів, на них автоматично подається дезінфікуючий засіб.

Технічні характеристики санпропускника

Односторонній санпропускник має такі характеристики:

  1. Потужність, кВт: до 0,7.
  2. Живлення, В/Гц: 380/50.
  3. Пропускна спроможність, люд/хв: 18.
  4. Розміри, мм: 1887х1007х1595.

Корпус обладнання зроблено з нержавіючої сталі AISI 304. У режимі очікування споживання електроенергії помітно зменшується. Підключення струму виконується до трифазної мережі. Підключення води — G ½”.