Стандартним документом для кожного водія є водійське посвідчення, але у тих, хто займається вантажними чи пасажирськими перевезеннями як по Україні, так і міжнародними, має бути ще один документ, а разом із ним пристрій для його зчитування. Мова йде про чіп-карту та тахограф.
Пристрій фіксує робочі години кермувальника, періоди відпочинку, пересування транспортного засобу та інші дані. Водночас карта водія містить на собі електронний чіп, на який записуються дані з цифрового тахографа, які потрібно періодично зчитувати.
Особливості документу
Фізично документ має вигляд звичайної пластикової картки, на яку нанесено таку інформацію:
- ім’я та прізвище власника;
- дата народження;
- фото;
- підпис
Інформація про водія міститься на одному боці картки, а чіп – на іншому. Вона є особистим документом, який не може отримувати та використовувати ніхто інший, крім офіційного власника.
Під час її отримання інформацію про кермувальника вносять у європейську базу даних, а сама карта отримує офіційний індивідуальний номер, який робить її дійсною на території України та в Європейських країнах.
Термін отримання карти після подачі відповідних документів – 20 днів, а строк її дії – 5 років. Після завершення цього періоду документ потрібно поновлювати, якщо водій планує й далі працювати з тахографом.
Кермувальнику також важливо пам’ятати, що зчитування чіп-карти водія необхідно проводити кожні 28 днів. Це потрібно, аби проаналізувати дані та визначити, чи були водієм допущені порушення під час роботи.
Як отримати карту водія?
Не кожному водієві потрібен такий документ, оскільки його використання є обов’язковим лише для тих, хто займається комерційними перевезеннями вантажів або пасажирів і має водійське посвідчення категорій C, C1, D, D1.
Для отримання чіп-карти потрібно надати такий перелік документів:
- вірно заповнена заява;
- фото власника розміром 3,5х4,5 см (на білому фоні);
- копії паспорта, ІПН та водійського посвідчення.
Усе це подають також для того, щоб подовжити термін дії карти, коли він завершився, доповнивши перелік лише старою чіп-картою, яку водій повинен здати.
Якщо у власника вже є діюча карта, отримати ще одну неможливо – у користуванні може бути лише один документ. Якщо ж чіп-карта пошкоджена чи втрачена, потрібно отримувати нову, пройшовши стандартну процедуру її оформлення.
Куди звернутись по допомогу в оформленні чіп-карти й не тільки?
Якщо ви хочете встановити в автомобіль тахограф та отримати до нього карту, але не знаєте як це зробити, спеціалісти Світахо вам допоможуть.
Компанія займається продажем тахографічної продукції, сертифікованої у Європейському Союзі, і пропонує клієнтам різні моделі тахографів – цифрових та аналогових. Окрім того, на сайті доступні для замовлення й інші товари:
- рації;
- радіостанції;
- антени;
- обігрівачі в авто;
- автомобільні кондиціонери
- спідометри.
До окремої категорії у каталозі винесені товари, які були у вжитку, але залишаються у гарному стані та справно працюють – їх можна придбати дешевше.
Установка обладнання, ремонт приладів, зчитування та розшифровка тахографів – усе це й не тільки входить у перелік сервісних послуг компанії.