Безпечні умови праці на підприємствах і будівельних майданчиках вимагають робочого взуття, а також спецодягу. Робоче взуття надійно захищає ноги від несприятливих факторів навколишнього середовища.
Основні види та особливості захисного спецвзуття
Спецвзуття існує в різноманітних моделях, призначених для конкретних професій. Черевики часто використовуються для брудної, важкої роботи в майстернях і на будівельних майданчиках. Також є такі види захисного взуття, як:
1. Черевики.
2. Напівчеревики.
3. Босоніжки (сандалі).
4. Черевики.
Виготовляються з різних матеріалів. Елітними вважаються ті, де халяву виготовляють з натуральної шкіри, а верх - зі штучної сировини або гуми. Юхта, так звана композитна дублена шкіра, часто використовується при виготовленні чобіт і туфель. Цей матеріал довговічний, міцний, зносостійкий і стійкий до агресивних речовин.
Хромова шкіра має гарно виглядає та довговічна. Вироби зі шкірозамінників не дуже якісні, але підходять для менш небезпечних професій. Багато виробників перестали використовувати цей матеріал і додають лише вставки та підкладки.
Гумові вироби використовуються, щоб уникнути проникнення води. Найпоширеніші професії, для яких використовуються гумові вироби - електрики, працівники на відкритих просторах, рибалки та мисливці. Гумові вироби мають великий недолік: вони не пропускають повітря до ніг.
Для підкладки використовують різноманітні матеріали, в тому числі шкіру, штучні та натуральні волокна. Зимове взуття доповнюють термопрокладками з хутра або синтетичних волокон. Також використовується повсть.
Вибір моделі
При виборі варто прислухатися до порад досвідчених експертів і почитати відгуки тих, хто вже користувався такою продукцією. Головне, щоб виріб підходив за розміром, був зручним і не шкодив здоров'ю. Також важливо враховувати технічні характеристики спецвзуття. Так робоче взуття прослужить довше і збереже свої властивості під час прання та чищення.
Отже, робоче захисне взуття, що носиться на виробництві, призначене для захисту ніг працівників від впливу падаючих і гострих предметів, низьких і високих температур, мокрих і слизьких поверхонь і агресивних хімічних речовин. Захисне взуття виробляється з натуральної шкіри або синтетичних матеріалів. Підошва часто випускається або з поліуретану двох шарів, або з антистатичним покриттям і стійкістю до масла/бензину. Багато моделей робочого взуття мають композитні або металеві захисні носки та устілки, що захищають від проколів.