Про те, що щелепно-лицьові хірурги займаються відновленням пацієнтів після серйозних травм обличчя та щелеп, відомо багатьом. Та в яких іще випадках варто звертатися до таких фахівців, і чи потрібні для цього вагомі причини? Дізнайтеся просто зараз!
Щелепно-лицьову хірургію недарма називають верхнім щаблем стоматологічної науки. Та й послуги висококласних хірургів можуть знадобитися набагато більшій кількості пацієнтів, ніж прийнято думати. Щоб вчасно зарадити близькій людині та розуміти, що робити в непередбачуваних ситуаціях, варто дізнатися докладніше, чим саме опікується щелепно-лицьова хірургія.
Щелепно-лицьові хірурги – не лише травматологи
Після важких травм людям дійсно необхідні консультації таких стоматологічних фахівців, як щелепно-лицьові хірурги. Однак, ці лікарі займаються набагато ширшим спектром питань:
- лікують гнійно-запальні процеси;
- видаляють новоутворення слинної залози, ротової порожнини та носових пазух;
- задіяні в дентальній імплантології та ортопедії;
- проводять косметичні та реконструктивні операції, коректуючи скули та обличчя, прикус та проблеми зі скронево-нижньощелепними суглобами.
Звичайно, все це – досить серйозні приводи звернутися до фахівця. Однак, у певний момент кожен може стикнутися з одним із них.
Із чим частіше за все звертаються до щелепно-лицьових хірургів?
Серед безлічі патологій, якими можуть займатися фахівці, варто виділити такі:
- Серед гнійно-запальних захворювань – періостит (флюс) та остеомієліт, який уражає тканину кісток. Після детальної діагностики та проведення аналізів формується план лікування.
- Серед щелепних деформацій – зменшення або збільшення розміру щелепної кістки, а також порушення прикусу, для яких використовуються брекет-системи, і навіть проводяться повноцінні операції для їх виправлення.
- Новоутворення різної локалізації та глибини ураження, злоякісні та доброякісні;
- Щелепні вивихи та переломи, пов’язані з травмами, спортом, різкими рухами, анатомічними особливостями суглобів.
Працювати над вирішенням проблеми щелепно-лицьові хірурги можуть у команді з іншими фахівцями: імплантологами, отоларингологами і пластичними хірургами. Залежно від тяжкості проблеми, вони також можуть слідкувати за реабілітацією після операційних утручань, а також приймати пацієнтів у цілодобовій стоматологічній клініці – такій, як «Стоматологія Осадчого» в Києві. А завдяки сучасному обладнанню й прогресивним методам лікування вирішення навіть найсерйозніших проблем стає лише питанням часу. Таким чином, навіть найскладніші пацієнти повертаються до здорового життя в максимально стислі строки.