Сьогодні складно уявити будівництво, особливо громадських, промислових та сільськогосподарських приміщень (складських приміщень, холодильних камер, морозильних камер, приміщень для сільськогосподарських тварин) без корпусу (навісних стін, дахів) у вигляді сендвіч-панелей, особливо металопластикових панелей.
Що таке сендвіч-панелі?
Сендвіч-панелі – це легкі будівельні матеріали. Сучасні сендвіч панелі є готовим до складання збірним елементом і найчастіше використовуються в інвестиційному та промисловому будівництві на:
- складах;
- виробничих цехах;
- громадських будівлях;
- промислових, комунікаційних та сільськогосподарських будівлях.
З розвитком архітектурних потреб та зростаючим тиском часу та витрат вони є ідеальним рішенням для задоволення потреб сучасного промислового будівництва.
Переваги сандвіч панелей
Запорукою численних переваг сендвіч-панелей є їхня конструкція – легкі сендвіч-панелі складаються з раціонально підібраних будівельних та ізоляційних матеріалів, що правильно поєднуються. Вони складаються із зовнішніх шарів (облицьовування) з високими механічними властивостями, безпосередньо з'єднаних із середнім шаром (серцевиною) з незначною жорсткістю при згині, але з хорошою теплоізоляцією. Завдяки цьому ми отримуємо продукт, що поєднує в собі переваги футерування з дуже бажаними параметрами серцевини.
Крім того, сендвіч-панелі легкі та надзвичайно прості в монтажі в порівнянні з традиційними рішеннями, такими як цегла, пустотіла цегла або навіть сталеві конструкції на основі стінових касет та фасадних систем.
Особливості застосування сендвіч-панелей
Основне завдання серцевини сендвіч-панелей – забезпечити теплоізоляцію та високу вогнестійкість. Цей перший параметр чудово вирішив пінопласт, який у початковий період був дуже популярним як наповнювач. Однак у міру підвищення вимог до пожежної безпеки та зростання очікувань інвесторів щодо інших параметрів він почав втрачати своє значення. Сьогодні можна припустити, що пінополістирол представляє незначний інтерес для інвесторів, а його місце посіли мінеральна вата та жорсткий пінопласт PIR, тобто пінополіізоціанурат, який є похідним поліуретану. Обидва ці матеріали мають різні теплові характеристики, коефіцієнти теплопровідності та стійкість до вогню. Залежно від потреб та призначення будівлі проєктувальники можуть вибрати відповідне інвестиційне рішення.