Вода – це джерело життя. Без їжі людина може спокійно прожити близько тижня, але без неї – всього пару діб. Тому необхідно щодня випивати певну кількість рідини. Вона має бути не просто чистою, але і дійсно якісною. Правильне облаштування свердловин на воду просто необхідно. Тільки в цьому випадку вона не матиме стороннього присмаку або запаху, шкідливих домішок. Питна вода не має бути каламутною – це головний критерій чистоти.
Підвищений вміст у воді заліза: в чому небезпека?
Найчастіше в рідині є присутнім залізо. Цей забрудник може зустрічатися як у воді з артезіанських свердловин, так і у водопровідної.
Така вода може бути дуже небезпечною для людини. Потрапивши в організм, починається поступове витіснення міді іонами заліза. В результаті цього:
- порушується робота не лише щитовидної залози, але й ендокринної системи в цілому;
- різке послаблення імунітету;
- порушується процес травлення.
Якщо в рідині знаходиться підвищений вміст заліза, з'являється не дуже приємний і яскраво виражений присмак металу. Використання спеціальних і ефективних систем очищення допоможе отримати чисту і корисну воду.
Якщо планується облаштувати власну свердловину, варто звернутися в компанію «Юрський Горизонт». Можна зателефонувати +38(096) 377-47-74 та отримати відповіді на усі питання, що цікавлять. Наша компанія надає допомогу у бурінні й ремонті артезіанських свердловин вдома, використовуючи тільки сучасне устаткування і технології. Також можна замовити й проектування свердловин. Надається підтримка і допомога в отриманні дозволу для облаштування власної свердловини.
Яке залізо знаходиться у воді?
Якщо вода з природних джерел, в її складі може знаходитися залізо в наступному виді:
- бактерійне (це результат діяльності певних видів бактерій);
- тривалентне (це нерозчинні солі Fe3+);
- двовалентне (це розчинні солі Fe2+);
- органічне або колоїдне (це розчинні речовини містять залізо, які мають біологічне походження – наприклад, гумати).
Щоб точно визначити конкретний вид заліза, що міститься у воді, треба провести спеціальний аналіз. Вибір конкретного чину очищення або фільтрації залежить від того, який саме вид заліза був визначений. Тільки при дотриманні цієї умови метод буде максимально ефективним.
Як виконується знезалізнення питної води?
Якщо був проведений аналіз і визначений конкретний вид заліза, підбирається спосіб очищення від зайвих домішок:
- Двовалентне – спочатку окислюються розчинні іони. Важлива умова – треба отримати тривалентне багатство. Застосовується система хлорування, аерації. Далі використовується технологія фільтрації або механічного видалення осаду.
- Колоїдне – застосовується система очищення, схожа з попереднім варіантом. Головна особливість полягає в отриманні спочатку нерозчинного залишку, який забирається при фільтрації.
- Тривалентне – фільтрація і відстоювання води.
- Бактерійне – особливість очищення полягає в додаванні в рідину реагентів-окисників (наприклад, перманганат калію). Потім виконується фільтрація.
Найскладніше очистити воду від заліза в колоїдній формі, оскільки воно знаходиться в органічних сполуках. Заздалегідь треба отримати їх випадання в осад, після чого застосовується метод фільтрації.
Методи очищення від заліза води
На сьогодні використовуються різні методи очищення питної води від домішок заліза. Наприклад, відстоювання, безреагентний (аерація, електроліз та ін.) і реагентний спосіб (коагуляція, хімічні реакції та ін.).
Вибір способу знезалізнення
Щоб процедура очищення води від домішок заліза була максимально ефективною, необхідно враховувати різні чинники при виборі конкретного методу. Тому краще за все звернутися по допомогу до досвідчених професіонал. Фахівці швидко проведуть усі необхідні процедури прямо вдома.
Висновок
Сьогодні й вода з природних джерел часто має низьку якість. У деяких районах це може бути викликано сильним промисловим забрудненням, а іноді й особливостями конкретної місцевості. Тому так важливо своєчасно очищати воду у свердловині.