Пиво варять у різних куточках планети. Сорт пінного напою залежить від компонентів. Класичний рецепт вимагає використання хмелю, солоду, дріжджів, води.
Приготування солоду — метод оброблення ячменю. Зерно заливають теплою водою, розкладаючи на твердих поверхнях. Як тільки з’являються перші паростки, процес завершується сушінням на відкритому повітрі або в закритих печах на пару. Після цього ячмінь обжарюють, що дає змогу пивоварам створювати цікаві смако-ароматичні комбінації, а споживачу — купити пиво, що відповідатиме особистим вподобанням. Солодовий ячмінь використовують для приготування пінного напою через високий вміст ферментів, що спершу перетворюються на крохмаль, а потім — на цукор.
Як місце виготовлення впливає на пиво
З плином часу кожна країна розробила власні методи варіння пінного напою. Наприклад, у Бельгії активно виготовляється Lambic, а в Німеччині — пшеничне пиво. Докладніше про особливості пивоваріння в певних країнах:
- Бельгія. До зернового затору можна додавати цукор, однак до початку ферментації. Дріжджі верхового бродіння — головний інгредієнт. Завдяки їхньому використанню пиво отримує яскравий фруктовий аромат, який змінюється пікантними мотивами в посмаку. Бельгія виготовляє Saison — легкий пінний напій, збагачений прянощами. Родзинка — Lambic. Так називають пиво спонтанного бродіння. Підвиди — Kriek і Framboise. У першому випадку використовують сублімовану вишню, а в другому — малину.
- Німеччина. Країна — важливий осередок виготовлення пива низового бродіння. Лагер виготовляють тут із XIX століття. Значний вплив на місцеву культуру справив Reinheitsgebot — закон, який підписали в 1516 році. Він забороняє використання сторонніх інгредієнтів, окрім хмелю та солодового ячменю. Ключові стилі — Dunkel і Helles. Перший напій розкривається насиченими горіховими ароматами. Другий має золотавий відтінок, за яким ховається солодким смак. Класичне пшеничне пиво — Weizen.
- Англія. Найпопулярніший сорт — ель. Це темне хмільне пиво, яке традиційно подають у пінтових келихах. У місцевих пабах також пропонують стаут або портер. Це темний напій із яскраво вираженим смаком. Найвідоміше англійське пиво, доступне у всьому світі, — Guinness.
- Чехія. У процесі пивоваріння не використовують цукор. Секрет — у солодових зернах. Революційний Pilsner створили саме в Чехії. У складі — світлий солод і дріжджі низового бродіння. Революція полягає у використанні унікальних місцевих інгредієнтів, а саме богемського хмелю Сааз та міської солодкої води.
У пивних перегонах не відстає і США. Країна — важлива арена для розвитку крафтової пивної індустрії. Місцеві пивовари переосмислили IPA, а також першими налагодили випуск лагера.
В останні роки пивоваріння процвітає у Франції, Італії, Іспанії, Фінляндії. Наприклад, фінське Sahti — міцне крафтове пиво, виготовлене з вівса та ялівцю. Родзинка — солодкий смак. Фініш — терпкий, з інтенсивними хвойними акцентами.