Вивчення космічних об’єктів дослідниками відбувається досить тривалий час. Інформація про відкриття до останнього залишається в закритому доступі. З усім тим, людям вже відомо про велику кількість дивовижних відкриттів астрофізиків.

Чорна діра

В 2019 році міжнародна група вчених вперше представила якісний знімок горизонту подій чорної діри. В створенні зображення брали участь радіотелескопи, розташовані в різних частинах Землі. Одночасно було досліджено дві надмасивні чорні діри:

  • М87;
  • Стрілець А*.

Отриманий знімок допоможе вченим зрозуміти явища, котрі відбуваються поруч із чорною дірою в момент, коли матерія обертається на високих швидкостях. Велика кількість вчених світу вважають один тільки знімок епохальною для світової космічної індустрії річчю. Щобільше, сучасні технології дозволяють добре роздивитися цей складний об’єкт, що знаходиться на достатньо великій відстані. Можливо, сучасні технології розвинуться в найближчому майбутньому настільки, що людина зможе заходити на сайти типу https://b-p.com.ua/bonuses/joker-bezdep/ і запускати ігрові автомати вже на Марсі.

Дослідження Марсу

Марс був об'єктом наукових досліджень досить довгий час. У 2012 р. марсохід Curiosity приземлився на поверхню червоної планети з метою виявлення її придатності для життя. За 2 370 марсіанських днів науковий пристрій пройшов шлях від кратера Гейла до гори Шарп. Результати дослідження показали, що повітря Марсу має радіаційний фон небезпечний астронавтів. Було знайдено ознаки того, що на поверхні колись існувала вода. Тож, цілком ймовірно, що планета може виявитися придатною для існування людини.

Гравітаційні хвилі

Космічне явище було передбачено Ейнштейном ще у 1916 році. Перші космічні хвилі виявили рівно через 100 років. Вчені стверджують, що вони здатні спотворювати час і простір. А це підтверджує загальну теорію відносності. Виявили також і кілька джерел гравітаційних хвиль, одне з них - злиття двох нейтронних зірок.

Темна енергія

Ейнштейн, працюючи над Загальною теорією відносності, створив і рівняння гравітаційного поля. Ці рівняння пояснюють, як матерія впливає на простір-час. А саме призводять до стиснення простору-часу.

У 1931 році Едвін Хаббл довів, що Всесвіт розширюється, і Ейнштейн відмовився від своєї ідеї. У 1998 році вчені почали спостерігати прискорене розширення, що призвело формулювання концепції темної енергії.

Темна енергія відповідає за прискорене розширення Всесвіту. Вона ідеально вписалась в ідею космологічної константи. У 2013 р. супутник "Планк" допоміг вченим отримали підтвердження існування темної енергії. Виявилося, вона становить майже три чверті всієї маси-енергії Всесвіту: 27% темна матерію, решта – баріонна матерія:

  • Планети;
  • зірки;
  • галактики;
  • чорні діри.

Точна природа темної енергії невідома. Відомо лиш те, що вона рівномірно розподілена в просторі і впливає на прискорення розширення Всесвіту. Тож, вчені стверджують, Всесвіт буде розширюватися завжди, і чим далі, тим швидше.