Турбота про зовнішній вигляд — одна з щоденних звичок сучасних людей. Тому закономірним явищем є досить високий попит на доглядову косметику. У 2023 році у цьому сегменті, як стверджують експерти, відбулися певні зміни. Зокрема, збільшилася кількість онлайн-замовлень засобів для догляду та зросла середня сума чека. Також торік покупці більш активно замовляли натуральну доглядову косметику — обсяг покупок на сайті інтернет-магазину iHerb зріс щонайменше на 20%.
Більш детально про ці та інші купівельні тенденції розповідаємо нижче.
Тренд на економію
Купівельна активність користувачів торгових онлайн-платформ залежить від багатьох факторів. У 2023 році на формування споживчих тенденцій вплинула інфляція. Це призвело до того, що покупці активно шукали можливості заощадити. Так, приміром, при замовленні товарів в iHerb купон на знижку з https://yoursherbs.com/ru/ застосував кожен другий покупець. Зазначимо, що активація промокода дає можливість заощадити від 10 до 20%.
Також покупці віддавали перевагу тим продавцям, які пропонували більш вигідні умови доставлення. Так, скажімо, на сайті iHerb промокод на безкоштовну доставку з https://yoursherbs.com/ru/promokod-iherb-na-besplatnuyu-dostavku/ застосували на 35% більше користувачів, ніж у 2022 році.
Унаслідок активного використання промокодів, які забезпечують зниження ціни товарів та відсутність плати за пересилання замовлення, кількість покупок в інтернеті, за даними ресурсу YoursHerbs, упродовж 2023 року зросла майже на третину.
Як та чому зріс попит на косметику
Засоби для догляду за тілом упродовж останніх трьох років, як свідчить статистика, входять у першу п’ятірку товарів з найвищим попитом. Незначні сезонні коливання на загальну картину не впливають. Серед змін, які відбулися в сегменті доглядової косметики у 2023 році, експерти ринку виокремлюють зростання інтересу до косметичних продуктів, які виготовлені з натуральних інгредієнтів. Торік, скажімо, користувачі онлайн-магазину iHerb замовили засобів для догляду за тілом на 20% більше, ніж роком раніше.
Найбільш популярні зволожувальні креми, лосьйони, сироватки, гелі, скраби тощо. Попри вищі ціни, покупці вибирають таку косметику з кількох причин:
- позитивний вплив на шкіру завдяки вмісту вітамінів;
- гіпоалергенність, безпечне застосування;
- універсальність — підходить для різних типів шкіри.
Ще одним фактором, який впливає на попит, є асортимент. Приміром, на сайті Айхерб, лише в групі корейської косметики понад 3000 пропозицій.
Зростанню попиту сприяють також знижкові пропозиції. Під час акцій кількість замовлень збільшується на майже 27%. Оскільки безплатне доставлення магазин пропонує при замовленні товарів на визначену суму, покупці намагаються одночасно купити декілька засобів та не платити за відправлення посилки. Таким чином сума чека збільшується, що вигідно для магазину. Зважаючи на те, що пропозицією користується понад третина клієнтів, вигоду отримують і покупці.
На попит впливають й об’єктивні фактори. Так, взимку частіше замовляють живильні та зволожувальні креми, маски, засоби, що тонізують та освіжають шкіру. З настанням літа збільшується кількість замовлень засобів для засмаги, тоніків для вмивання, бальзамів для волосся та протисонцевих кремів.
Експерти вважають, що тенденція до збільшення попиту на натуральну косметику для догляду за шкірою та волоссям збережеться й у нинішньому році.