Коли людина захоплюється азартними чи комп'ютерними іграми, оточуючим здається, що це лише хобі та спосіб проведення вільного часу. Навіть коли час, проведений за грою починає вимірюватися годинами, а на ставки в онлайн-казино або в ігрових автоматах починає витрачатися весь сімейний бюджет, то близькі продовжують вважати це лише поганою звичкою, якої можна позбутися одним зусиллям волі і бажанням. Насправді ігроманія є таким же видом залежності, як алкоголізм чи наркоманія та у її формуванні беруть участь такі ж процеси. Тому вона вимагає такого ж комплексного підходу та уваги фахівців. «Центр Здорової Молоді» у Хмельницькому надає посилання, за яким можна дізнатися багато корисної інформації щодо надання допомоги тим, хто має залежність від ігор. У центрі застосовується відома міжнародна програма «12 кроків», яка має доказану ефективність багаторічним досвідом її застосування. На основі практики застосування цієї програми у всьому світі, розроблені основні принципи, дотримання яких дозволяє гарантувати не тільки повне позбавлення від залежності від комп’ютерних та азартних ігор, але й відсутність зривів та поверненні до ігор навіть через великий проміжок часу після реабілітації.
На сайті Центру можна переглянути фотографії кімнат, в яких проживають пацієнти, які перебувають на лікуванні та реабілітації, а також кабінетів, де проходять групові та індивідуальні заняття. Можна помітити, що створено максимально домашню обстановку, що дозволяє почуватися комфортно. Це дуже важливо, тому що період реабілітації для досягнення необхідних результатів, залежно від ступеня наявної залежності, може досягати шість місяців і більше.
Особливості лікування ігроманії
Принципи формування ігрової залежності такі самі, як і в інших залежностей, тому методи лікування схожі. Особливістю ігроманії є нижча фізична залежність, тому основна увага приділяється психологічним та іншим аспектам, а саме:
- Психотерапія є ключовим компонентом лікування ігроманії. Індивідуальні консультації з психотерапевтом допомагають розібратися у психологічних аспектах залежності, виявити тригери, розробити стратегії справлення та змінити негативні переконання
- Групова терапія надає можливість обміну досвідом з іншими, які страждають від тієї самої залежності. Участь у групових сесіях допомагає у побудові підтримуючої спільності та обміні ефективними стратегіями
- Сімейна терапія допомагає сім'ї зрозуміти динаміку залежності, обговорити проблеми та розробити стратегії підтримки
Лікування ігроманії у «Центрі Здорової Молоді» включає розробку профілактичних заходів, спрямованих на запобігання рецидивів. Це включає створення стратегій попередження, розвиток навичок управління часом і організацію свого життя без азартних ігор.