Магній є дуже важливим мінералом, який забезпечує чимало важливих функцій нашого організму. Він відіграє вирішальну роль у роботі нервової системи, м’язів та процесі вироблення енергії. Саме магній підтримує здоровий рівень глюкози у крові, а також контролює артеріальний тиск. Низький рівень мінералу в організмі може підвищувати ризик серйозних проблем зі здоров’ям. Про це та інше розкажемо у статті.

Магній та його переваги

Магній несе велику користь для нашого здоров’я. Втім наш організм не може самостійно його синтезувати, тож виникає потреба в отриманні мінералу з продуктів харчування, а також шляхом вживання спеціальних харчових добавок.

Науково доведено, що магній покращує функцію інсуліну при діабеті 2 типу. Одне з досліджень показало, що люди, які стабільно споживали мінерал, мали на 15% менший ризик розвитку небезпечного хронічного захворювання порівняно з групою, яка отримувала малу кількість елемента. Магній дозволяє інсуліну краще реагувати на глюкозу у крові, швидше передаючи його у клітини.

Недостатнє споживання магнію може збільшити ризик депресії та підвищену тривожність. Річ у тім, що мінерал бере участь у збалансуванні нейромедіаторів глутамату та гамма-аміномасляної кислоти. Втім це питання потребує більш детального вивчення.

Магній корисний і при лікуванні головного болю та мігреней. Регулярне споживання продуктів, до складу яких входить цей мінерал, дозволяє зменшити прояви болю та покращити щоденне самопочуття. Корисним він є і при ПМС, адже усуває найбільш поширені проблеми: дратівливість, больовий синдром тощо. Регулярне вживання магнію позитивно впливає на сон.

Не слід забувати й про те, що мінерал допомагає ефективно протидіяти закрепам. Він сприяє продуктивному випорожненню та покращенню роботи ШКТ. Крім цього, магній важливий для запобігання переломам кісток.

Як отримувати магній з продуктів харчування?

Магній міститься у великій кількості різних продуктів. Саме тому важливо переглянути свій раціон та додати до нього продукти, які є джерелами мінералу. Серед них:

  • темний шоколад — какао-боби містять високу концентрацію магнію;

  • горіхи та насіння — мигдаль, арахіс, кеш'ю, а також насіння чіа, гарбуза, льону є природними джерелами мінералу. Одна жменька мигдалю на день дозволяє отримати 25% денної норми макроелемента;

  • темно-зелені листові овочі — наприклад, шпинат є цінним джерелом мінералу;

  • різноманітні овочі — знайти корисний елемент можна в брокколі, картоплі без шкірки, кукурудзі тощо;

  • молочні продукти — магній концентрується як в молоці, так і йогурті;

  • зернові культури — кіноа та коричневий рис є джерелами важливого мінералу;

  • фрукти та ягоди — висока концентрація мінералу міститься в бананах, папайї, авокадо, а також ожині;

  • бобові — різні види квасолі містять велику концентрацію мінералу.

Вживання харчових добавок з магнієм

Окрім дотримання правил збалансованого раціону, додатково можна вживати й спеціальні харчові добавки. У продажу можна знайти різні види добавок:

  • цитрат магнію є найпоширенішою формою, яка легко всмоктується у травному тракті;

  • оксид магнію — ідеально підходить для протидії проблемам закрепу;

  • треонат магнію — дозволяє подолати проблеми зі сном та поганим настроєм;

  • гліцинат магнію — цей тип добавки має заспокійливі властивості, а також ідеально підходить для лікування м’язових спазмів;

  • лактат магнію — такий тип добавки є корисним для підтримки ШКТ.

Досить поширеною добавкою є магній + вітамін В6 від Bluebonnet Nutrition. Поєднання двох важливих поживних речовин покращує функції серцево-судинної та нервової систем, зменшує запалення в організмі, зміцнює кістки, а також підвищує якість сну.

Перед вживанням будь-якої харчової добавки варто обов’язково проконсультуватись із лікарем, а також ретельно ознайомитись з рекомендаціями виробника. Варто зосередити увагу на можливих побічних ефектах, адже при їх прояві треба негайно припинити вживання препарату та звернутись до спеціаліста.

Пам’ятайте, що збалансований раціон є основою чудового самопочуття. Тому варто зосереджувати максимальні зусилля на його дотриманні. Якщо ви вирішили доповнити харчування спеціалізованими добавками, необхідно пройти рекомендований курс до кінця: лише у такому випадку можна розраховувати на ефективність. Радимо довіряти БАДам лише від перевірених брендів.