Збираючись у подорож до іншої країни, варто заздалегідь подбати про свою безпеку. Наявність страхового поліса не є обов’язковою вимогою для туриста, проте стане додатковою фінансовою гарантією та допоможе уникнути зайвих витрат. Крім того, страховка входить до переліку документів для видачі візи.

Збираючись у подорож, туристи майже ніколи не думають про ймовірність захворіти або отримати травму за кордоном. Це поширена помилка, адже передбачити такі ситуації наперед неможливо, як і уникнути їх. Навіть якщо запланований спокійний відпочинок на морі, можна заразитися невідомою хворобою, захворіти тощо.

Які є програми для тих, хто виїздить за кордон

Перш ніж отримати візу, кожен кандидат повинен оформити страховку – це одна з обов’язкових вимог. Якщо дозвіл на в’їзд потрібен до якоїсь із країн Шенгенської зони, тоді поліс обов’язково має це враховувати. Страхова компанія «ВУСО» пропонує декілька різновидів програм, якими можна скористатися в процесі планування поїздки. Наявність будь-якої з них дозволить отримати медичну допомогу без зайвих витрат та проблем.

Для туристів діє декілька програм, можна вибрати будь-яку. Наприклад, L включає невідкладну медичну допомогу та стаціонарне лікування з діагностикою, перебуванням у палаті, оперативним втручанням, амбулаторними послугами. Передбачене також транспортування, коли хворого привозять до медичного закладу транспортом лікарні, а не готельним. Крім того, вартість поліса покриває придбання ліків за умови наявності рецепта.

Можна вибрати також розширену програму XL, яка додатково надає компенсацію за супровід, приїзд, ночівлю лікаря, якщо в цьому буде потреба. У випадку смерті надається репатріація на передбаченому страхівником транспорті. До програми XXL включено також юридичну складову, зокрема послуги адвоката, якщо турист вчинив протиправні дії з необережності (тільки якщо вони не стосуються податкового та трудового законодавства).

Вартість та оформлення туристичного страхування

Ціна страхування завжди визначається індивідуально (залежно від вибраної програми, тривалості, країни подорожі, віку туриста та інших особливостей). Стандартний поліс не покриває витрати на лікування травм, які пов’язані з екстремальними видами спорту (наприклад, отримані під час катання на лижах або сноуборді). Отже, якщо запланований саме такий відпочинок, про це варто попередити страхову компанію, щоб вибрати поліс, який підходить.

Якщо купувати пакетний тур, поліс зазвичай включають у його вартість. Проте таке страхування передбачає мінімальний набір послуг; якщо знадобиться дороге лікування, швидше за все, він його не покриє. Щоб придбати додаткову пропозицію для туриста, потрібно:

  • надати закордонний паспорт – оригінал або копію;
  • точно визначитися з датами подорожі – початковою та кінцевою;
  • вибрати тип поліса;
  • встановити суму покриття;
  • оплатити страхування.

Якщо під час подорожі за кордоном трапився страховий випадок, потрібно зателефонувати до представника компанії «ВУСО», назвати дані туриста, номер і термін дії страховки. Після цього треба описати проблему, повідомити свої контактні дані й назвати місцеперебування. Якщо медична допомога потрібна терміново, необхідно зберегти всі чеки й документи, що підтверджують виплати – страховик їх обов’язково відшкодує.