Однією з важливих переваг сучасних пластикових водостоків є простота монтажу. Покупцеві необов'язково залучати професіонала та платити йому гроші чи витрачатися на придбання спеціалізованого обладнання. З роботою можна впоратися самотужки, якщо:
- проаналізувати водостічні системи та підібрати ідеальну за характеристиками;
- уважно вивчити інструкцію виробника – кожна фірма детально розписує порядок дій, оскільки зазвичай споживачі самостійно займаються встановленням;
- переконатися у наявності необхідного інвентарю;
- перевірити цілісність всіх елементів та повноту комплектації набору водостоку;
- проводити роботи у суху погоду;
- підготуватись до процесу монтажу.
Підготовка має дуже важливе значення. Що потрібно зробити перед встановленням водостічної системи? До чого призведе неуважність на попередньому етапі? Відповіді на ці важливі питання дізнаєтесь із цієї статті.
Навіщо необхідний підготовчий етап
Щоб водостічна система повністю відповідала вимогам власника будинку, її потрібно правильно вибрати та встановити. Тут https://rainway-shop.com.ua/giza120 можна підібрати елементи для водостоку GIZA 120, також у перевіреному магазині є комплектуючі та набори RainWay для покрівель різних типів та площі. Тож з вибором проблем не виникне, а от із монтажем не все так просто. Ще на етапі підготовки можна зробити помилки, які надалі можуть призвести до неприємних наслідків, серед яких:
- недостатня герметизація системи – при накопиченні на даху вологи є ризик протікання і, як наслідок, виникнення додаткових витрат на ремонт;
- неефективне відведення дощових мас і талого снігу;
- передчасного зносу деталей;
- потрапляння води на фасад будівлі;
- від'єднання елементів та руйнування конструкції (при падінні є ймовірність пошкодження елементів);
- протікання води повз ринву.
Крім того, за відсутності підготовки чи у разі помилок процес встановлення водостічної системи значно затягнеться, що небажано. Тому потрібно сприйняти як даність, що до монтажу водостоку необхідно підготуватися, і далі розповімо, як саме.
Обов'язкові роботи перед монтажем водостоку
Перед тим, як приступати до встановлення водостоку, вам потрібно:
- Зробити розрахунок площі даху для вибору оптимальних параметрів системи: пропуску водостоку, розміру ринви, діаметра труби.
- Скласти план подальших робіт, аби не заплутатися і нічого не проґавити.
- Вибрати місце для встановлення елементів водостоку. До уваги потрібно взяти розташування наземних точок водозабору, особливості фасадного оформлення та напрямок потоку води. Кожна лійка може обслуговувати до 15 пагонних метрів ринви, тобто 5 ринв по 3м.
- Розрахувати кількість матеріалів та комплектуючих з урахуванням висоти будівлі та інших параметрів. Якщо архітектура нестандартна, то може бути потрібна допомога фахівця, який прорахує необхідну кількість кріплень, кутових елементів, ринв, муфт, труб тощо.
- Переконатись у наявності вдома необхідних інструментів.
- Знайти помічника – це необов'язково, але бажано. Роблячи роботу вдвох, можна спростити та прискорити процес, а також уникнути помилок.
Коли все готове, можна розпочинати монтаж. Якщо все пройде гладко, роботу вдасться зробити за декілька годин (в залежності від розмірів та складності будівлі). Насамкінець не забудьте перевірити герметичність водостоку, наповнивши ринву невеликою кількістю води (трубу або лійку перед цим потрібно закрити). Ніде нічого не повинно протікати.
Ще одна корисна порада – подивіться відео-урок, що робити перед та під час монтажу. Найкраще використовувати рекомендації виробника водостоку, які легко знайти на офіційному сайті або в Ютубі.