Геморой - проблема, про яку багато хто намагається не говорити в слух. Більше того, через відчуття сорому пацієнти часто відтягують візит до фахівця та доводять хворобу до такої стадії, яка передбачає тривале та комплексне лікування. У той же час, якщо своєчасно звернутися за допомогою, можна усунути всі неприємні симптоми ще на початковому етапі їх появи. Детальніше розібратися з лікуванням геморою можна за посиланням https://cityclinic.com.ua/ua/likuvannya-gemoroyu.

Чому виникає геморой і чи є якісь передумови хвороби? Про це ми далі й поговоримо.

Основні причини геморою

Насамперед варто розібратися з тим, що ж викликає геморой. Як правило, це два основні фактори:

  • Ослаблені м'язи. Патології в гемороїдальних вузлах часто виникають через те, що м'язи та сполучні тканини, які їх підтримують, слабшають.
  • Проблеми із судинами.

Остаточну причину захворювання встановлює лікар на прийомі після огляду, збору анамнезу та проведення (за потреби) додаткових лабораторних досліджень.

Хто входить до групи ризику

Часто можна почути, що геморой з'являється, наприклад, через малорухливий спосіб життя. І справді це так. Однак чому в одних він виникає, а в інших щастить? Вся річ у тому, що існують групи ризику – категорії людей, схильних до проблем із гемороїдальними вузлами:

  • Пацієнти з проблемами у роботі ШКТ. Особливо часто піддаються геморою люди із запорами. Це пов'язано із сильним тиском на м'язи.
  • Вагітність та пологи. Часто після народження дитини жінки стикаються із гемороєм. Іноді його можна запобігти на етапі вагітності. Однак найчастіше проблема з'являється безпосередньо під час народження малюка.
  • Сидячий образ життя. Повернемося до загальновідомого факту - геморою схильні пацієнти, які мало рухаються, проводять багато часу в сидячому положенні. В результаті м'язи слабшають, утворюються проблеми з кровотоком тощо.
  • Надмірне вживання алкоголю. Спиртні напої впливають на кровотік, у тому числі і в анальній ділянці. Це може спричинити виникнення кровотечі.
  • Сильні фізичні навантаження. Особливо це стосується підняття важких речей, роботи з великими вагами, надмірними тренуваннями. Вони можуть травмувати гемороїдальні вузли через сильний тиск на м'язи.

Якщо ви входите хоча б до однієї з цих груп ризику, вам варто регулярно проходити профілактичний огляд у проктолога, навіть не чекаючи на появу перших симптомів. Чим раніше фахівець помітить патологію, тим простішим і швидшим буде лікування. Головне – знайти хорошого спеціаліста. Команда лікарів, які працюють у «Сіті Клініці», гарантує індивідуальний підхід, відповідально підходить до діагностики та лікування геморою, дає рекомендації для профілактики захворювання.