Існує багато моделей сумок для ноутбуків. Вони відрізняються за стилем, формою, розміром, додатковими функціями. Ціна на вироби може відрізнятись у рази. Не завжди ясно, в чому полягає така різниця, чи всі вони практичні та надійні.
Існує три категорії сумок для ноутбука
Класичні текстильні моделі поширені та затребувані. Поєднуються майже з будь-яким одягом, впишуться у стиль кежуал. Такий аксесуар можна брати із собою щодня. Він підійде для поїздок у громадському транспорті. Ноутбук буде у безпеці у вас на колінах або в руці. У моделей є коротка ручка та довгий пояс для носіння на плечі. Часто в них роблять зовнішню кишеню або одну невелику внутрішню для додаткових аксесуарів: блоку живлення, мишки.
Рюкзак люблять мандрівники та студенти. Крім комп'ютера, у виріб міститься багато інших речей: косметика, одяг, їжа. Рюкзак для ноутбука має і недолік. З ним небезпечно їздити у громадському транспорті, ходити на масові заходи. Наприклад, у метро ноутбук можуть легко вкрасти.
Портфель часто використовують офісні працівники. Він виглядає стильно, класично. Аксесуар буває темних кольорів: чорний, сірий, коричневий. Носити можна в руках чи на плечі. Часто є один або два додаткові відділення.
Як підібрати сумку за розміром
Ноутбуки бувають із різною діагоналлю екрану. Вона вимірюється у дюймах. Розмір сумки аналогічний довжині діагоналі.
Сумку краще брати розмір у розмір. Наприклад, для макбук ейр з діагоналлю 11,6 дюйми підійде 12-дюймовий аксесуар.
Матеріал
При виборі матеріалу орієнтуйтеся на стійкість до вологи. Друга характеристика – здатність зберігати тепло і не пропускати холод. Інакше техніка може швидше зіпсуватись.
Вироби з натуральної шкіри виглядають стримано та дорого. Можуть прослужити 5-10 років. Поєднуються з діловим костюмом. До недоліків можна зарахувати вартість.
Не гірше за натуральну шкіру виглядає штучна. Підійде любителям суворого, витриманого стилю. Основою для матеріалу є поліестер або бавовна, а зверху наноситься полімерний шар. У якихось характеристиках екошкіра навіть виграє у натуральної. Штучна шкіра не вбирає вологу, її легко чистити. На холоді вона не дубіє. Матеріал не тягнеться, не деформується з часом. Зовні його важко від натуральної шкіри.
Поліестер використовують найчастіше для створення класичних моделей. Він міцний та водонепроникний. Згодом не вицвітає, не розтягується. Вивести плями з поліестеру можна за допомогою м'якої губки та мильного розчину. Ще один плюс матеріалу – легкість.
Текстильні вироби коштують менше від інших. Для створення сумок використовують щільні синтетичні тканини. Зверху наноситься просочення, що захищає матеріал від забруднень та вологи. Захисні характеристики у тканини значно нижчі, ніж в інших матеріалів.
Захист
При виборі виробу потрібно звертати увагу на водонепроникність, здатність зберігати тепло та амортизуючі властивості. Багато матеріалів додатково обробляються спеціальним просоченням. Вона відштовхує воду, не дає проникнути їй усередину.
Захищають від ударів найкраще пластикові кейси. На другому місці йдуть сумки зі шкіри та екошкіри. Не дуже гірше впораються з ударами моделі з нейлону та поліестеру, оксфорду. У ці синтетичні тканини додатково вплітаються металеві нитки, що підвищують захисні властивості матеріалу. Додатковим захистом може бути жорсткий каркас виробу, виконаний з металу.
Ноутбуки часто намагаються вкрасти. Є моделі, де головне відділення прилягає до спини. Вони неможливо дотягнутися до застібки, які приховані під тканинними накладками.
Ще один варіант дістатись техніки — розрізати сумку посередині. Для захисту від цього способу є вироби, всередині яких є металева сітка. Деякі сумки оснащуються захисними тросами та навісними замками.
Серед рюкзаків є аксесуари з потайними кишенями для карт, паспортів, документів. Вони знаходяться внизу рюкзака або під верхньою частиною лямок. Дістатися до них майже неможливо.
Матеріал підготовлений інтернет магазином Koffer.UA