Неможливо уявити будь-який будинок без холодильника. Асортимент моделей сьогодні настільки великий, що буквально розбігаються очі. Вибрати стандартну модель чи модний «американський» варіант? Чи потрібно переплачувати за No Frost? Які додаткові функції стануть у пригоді? Про всі секрети та правила вибору розповімо у цій статті.
Дивимося на кількість камер
Можна виділити 3 основні варіанти:
- Однокамерні моделі не мають морозильного відсіку, займають мінімум місця та зазвичай використовуються в готелях, барах, закусочних. Їх також купують на дачу та як додаткові холодильники для будинку.
- Двокамерний «європейський» варіант — найпопулярніші холодильники в Україні. Верхній відсік працює на охолодження, нижній — на заморожування (хоча буває навпаки). Зручне рішення для кожного будинку.
- «Американські» холодильники Side-by-Side відрізняються однаковим розміром холодильного та морозильного відсіку. Відділення розташовуються поруч. Моделі «двері у двері» — вдале рішення для великих родин, в яких панує звичка закуповувати продукти у великій кількості.
Перед покупкою обов'язково подумайте, де буде стояти побутова техніка, інакше модель, що сподобалася, може просто не вписатися в інтер'єр і габарити приміщення.
Уточнюємо тип охолодження
Статичне охолодження передбачає періодичну роботу двигуна. Коли компресор «забирає» потрібну частину тепла і в камері утворюється встановлена температура, відбувається автоматичне відключення. Знову двигун запускається лише після того, як температура у відсіках збільшується мінімум на 2-3 градуси за Цельсієм. Це застарілий тип охолодження, який зазвичай зустрічається в бюджетних моделях. Продукти в таких холодильниках швидко втрачають свіжість та смак.
«No Frost» — сучасна технологія охолодження, яка представлена вбудованим в задню частину вентиляторами. Вони безперервно ганяють повітря камерою, завдяки чому у відсіках зберігається встановлена температура. Продукти довго не пропадають, а компресор рідко виходить із ладу. Єдиний мінус — висока вартість, проте вона виправдовує себе з лишком. Також продукти в холодильниках «No Frost» потрібно зберігати закритими, щоб вони не стали сухими.
На скільки літрів брати холодильник
Дослідження повідомляють про такі показники:
- сімейній парі буде достатньо холодильного відсіку місткістю до 200 літрів;
- родині з дітьми стане у пригоді холодильник з корисним об'ємом 200–300 л;
- великій родині, яка любить робити не аби які запаси, варто поглянути на апарат з місткістю понад 300 літрів.
Цифри дуже умовні, тому потрібно робити поправку на свій спосіб життя та ставлення до харчування.
Які функції стануть у пригоді
- захист від перепадів напруги продовжує термін експлуатації побутової техніки;
- наявність зони свіжості дозволяє довше зберігати овочі та фрукти у первісному вигляді;
- антибактеріальне покриття запобігає розмноженню бактерій та мікробів;
- генератор льоду сподобається любителям холодних напоїв;
- захист від дітей допомагає запобігти нещасним випадкам.
Бажаємо вдалих покупок!