Твердопаливні системи опалення – це найбільш поширений вид опалювального обладнання хоча б вже тому, що в сільській місцевості досі в багатьох місцях користуються власноруч складеними печами. Чим котел відрізняється від звичайної печі та як виконують монтаж твердопаливних котлів львів? Відмінність полягає в наявності системи нагріву і розподілу води (або пара) для подачі її потім в систему опалення будинку. Тобто головна відмінність - це наявність у котлах системи водонагрівачів, або парогенераторів. Це і є система теплообмінників котла. А в печі, наприклад, теплообмінником досить часто виступає простір між двома стінками (простінок), через який проходить гаряче повітря.

У сучасних котлах теплообмінники (труби, через які проходить вода), роблять із сталі або чавуну. Чавунні теплообмінники дорожчі  та довговічніші, але вимогливіші до різких перепадів температур. Сталеві теплообмінники дешевші, але у них менший робочий ресурс. До того ж, вони швидше нагріваються, але і швидше вистигають. Крім того, сталеві теплообмінники в твердопаливних котлах для збереження працездатності тривалий період часу, потребують дотримання одного правила: вода в зворотній подачі не повинна бути нижче 65оС. В іншому випадку, коли робиться монтаж котельні львів, може виникнути конденсат, а це скорочує термін роботи котла. Забезпечити таку температуру при подачі води зі зворотної подачі в теплообмінник допоможе установка автоматичного змішувального клапана. Монтаж систем опалення львів в автоматичному режимі буде проводити підмішування гарячої води до води, що надходить із зворотного контуру, для досягнення оптимальної температури в ньому.

Робота чавунних теплообмінників не вимагає такої високої температури зворотної подачі. На виході температура води може бути 55оС, а на зворотному подачі може бути і 45оС, що запобігає виникненню конденсату.