Подати на розлучення в Україні можна з допомогою двох основних способів. Найпростіший варіант – розірвання шлюбу через РАГС не вимагає знання законодавства з боку подружжя. Розлучення через суд – зовсім інша річ. У судовому розгляді існують різні нюанси, що впливають на склад пакету документів та процесуальні дії судді. У зв'язку з чим пропонують послуги сервіси, що дозволяють виконати всі необхідні заходи правильно і швидко. Так, «Підпиши & Перешли» - Досить поширений спосіб оформлення розриву відносин. Більше дізнатися на тему можна на сайті 2p.com.ua.

Основні способи розлучення в Україні

Подати на розлучення можна по-різному, Вибір технології залежить від взаємин між подружжям, а також від наявності інших факторів. Зараз існує два способи: через РАГС та суд.

  • Оформлення розлучення через РАГС – найбільш зручний варіант. Однак, щоб ним скористатися, відносини між подружжям мають відповідати деяким умовам. Так, у пари не повинно бути неповнолітніх дітей, а також будь-яких розбіжностей щодо майнових та інших питань. В даному випадку можна записатися на прийом до РАГСу на сайті dracs.minjust.gov.ua. Але відвідувати держустанову все одно доведеться.
  • Судовий порядок використовується за наявності дітей або за відсутності порозуміння з приводу розірвання шлюбу. При цьому подружжя може вирішити всі розбіжності самостійно і надати до суду угоду, яка відображає ключові моменти. Однак частіше зустрічаються ситуації, коли один із подружжя не бажає йти на мирне вирішення ситуації. Ініціатор розлучення направляє до суду позовну заяву. Розлучитись у судовому порядку можна повністю віддалено.

Угода між подружжям під час розлучення

Якщо подружня пара хоче розлучитися, зафіксувавши обов'язки щодо дитини на папері, перед поданням документів до суду вона укладає договір. У ньому прописують:

  • місце проживання дитини після розірвання шлюбу;
  • особиста участь другого з батьків у вихованні неповнолітнього;
  • питання виплати аліментів тощо.

Для грамотного укладання договору зазвичай звертаються до юриста. Угоду запевняють у нотаріуса. Все це тягне за собою додаткові витрати в сумі від 1000 грн. Наявність договору між подружжям не є обов'язковою умовою дистанційного розлучення.

Як подати на розлучення

Звернутися до суду можна безпосередньо при його відвідуванні, так і за допомогою спеціальних сервісів, що дозволяють подати документи віддалено. Великою популярністю зараз користується сервіс «Підпиши & Перешли», де можна зробити розірвання шлюбу онлайн.

За допомогою такого сервісу достатньо заповнити необхідну анкету онлайн, на підставі якої фахівці підготують пакет документів для суду. Користувачеві потрібно підписати документи, проставити дати та направити пакет до судового органу. Судове рішення також надходить поштою, що виключає необхідність відвідувати будь-які інстанції. Такий спосіб користується великою популярністю завдяки певним перевагам:

  • Правильно складені та оформлені документи, необхідні для розлучення.
  • Повний контроль за рухом процесу розлучення на всіх етапах.
  • Можливість оплати послуг за допомогою післяплати при отриманні посилки з усіма необхідними документами.
  • Істотна економія часу, зусиль і коштів клієнта.

Все це дозволяє зробити розлучення в Україні менш витратним і оперативнішим, і навіть позбавляє клієнта зайвих турбот і переживань.