Меблевий дизайн постійно змінюється та розвивається, відображаючи поточні тенденції та потреби суспільства. Але які з них реальні, а які - лише міф? У цій статті ми розглядаємо деякі сучасні аспекти в меблевому дизайні та проаналізуємо їхню реальну значущість.

Щоб купити сучасні меблі по вигідній ціні, ми рекомендуємо порівняти ціни в різних магазинах вашого міста.

Екологічність та стійкість: дерево vs пластик

Великою популярністю сьогодні користуються вироби, виготовлені на основі вторинної переробки сировини. Меблі з дерева, бавовни або бамбука, будучи екологічно чистими, забезпечують не тільки безпеку, але й затишок, проте їх ціна буде дорожчою, ніж на вироби із пластику.

Щоб позбутися негативної слави пластику, багато виробників вирішили виробляти продукцію з переробленої сировини. В останніх колекціях модних брендів можна знайти вироби із переробленого пластику. Ще одним модним трендом стали предмети інтер'єру, які отримали «друге життя». Тому при виборі нового столика чи крісла прийнято звертати увагу не просто на вигляд матеріалу, а на його екологічність чи історію.

Комбіновані рішення для вузьких просторів

У вузьких просторах, таких як кухня, ванна кімната або комори, часто не вистачає місця для зберігання та розміщення меблів. Комбіновані рішення можуть допомогти вирішити цю проблему, поєднуючи кілька функцій в одному предметі меблів.

Наприклад, складний обідній гарнітур може бути дуже корисним на кухні або у вітальні, де вільний простір обмежений. Набір зручно зберігати у складеному вигляді, а в розкладеному він забезпечує високу місткість.

Крім того, ви можете використовувати комбіновані шафи та комоди, оснащені ящиками та тумбами. Висувні стелажі, мобільні конструкції, дзеркальні фасади меблів та інші дизайнерські прийоми можуть виявитися досить ефективними у вузьких приміщеннях.

Ретро стиль та неокласика: повернення до минулого з сучасним ухилом

Повернення в епоху 50-х, 60-х та 70-х років – одна із гарячих тенденцій у дизайні інтер'єру 2023. Вінтажний стиль приносить у дизайн кімнати характерні колірні рішення, візерунчасті тканини, цікаві прикраси та прості, естетичні та дуже функціональні меблі. Відмінною базою для вінтажного інтер'єру стане, наприклад, старовинний комод, низький журнальний столик або крісло з 1960-х років.

Також у моді будуть характерні прояви неокласики:

  • Симетричність та баланс у композиції інтер'єру.
  • Прості лінії та форми, уникнення надмірностей.
  • Використання натуральних матеріалів, таких як мармур, дерево, шкіра та шовк.
  • Використання елементів декору, таких як колони та молдинги.

Поєднання нового зі старим – суть цього стилю та чудова ідея для облаштування вітальні чи спальні у 2023 році.

Розумні меблі: інтеграція технологій

Якщо ваш будинок повен інтелектуальних пристроїв, і ви шукаєте новий гаджет, можливо, настав час перейти на тренд розумних меблів. Стильні, зручні і часто досить урбаністичні, розумні меблі дозволяють додати затишку технологічності і в прямому значенні слова розширити функціональність.

Розумні меблі – це вироби із технологічними функціями. Наприклад, ящик із вбудованим динаміком або лампа, яку можна приглушити за допомогою телефону. Інтелектуальні предмети меблів, як правило, керуються за допомогою смартфона чи голосової команди. Давайте дивитися правді у вічі, наявність USB-порту в узголів'ї ліжка чи підлокітнику дивана досить приваблива пропозиція. Це рішення підходить для тих, хто любить мінімалістичну атмосферу та хоче уникнути дратівливих зв'язок зарядних кабелів і непотрібного безладдя завдяки багатофункціональності розумних меблів.

Колірні тенденції: від ніжних пастельних тонів до яскравих акцентів

З розвитком екологічної свідомості люди стали більше звертати увагу на те, що і скільки вони купують. Тому тренди на 2023 рік не будуть позбавлені відсилками до природи. Модні кольори меблів, які ми спостерігатимемо – це пляшково-зелений, відтінки коричневого та сірого.

Як і щороку, інститут Pantone оголошує колір, який переважатиме цього сезону. У 2023 році це Viva Magenta – енергійний, стимулюючий та дуже контрастний відтінок. Але за мірками мінімалізму або хай-теку він зовсім не підходить. На щастя, є різні способи поєднувати ці дві крайності, створюючи унікальні аранжування, що ідеально відповідатиме сучасним тенденціям, розбавляючи універсальні пастельні відтінки яскравою плямою у вигляді акценту інтер'єру.