Гінекомастія — це стан грудних залоз у чоловіків, при якому їх обсяг збільшується, а сама залоза набуває не властивого їй обсягу і форми. Іноді щодо гінекомастії використовують визначення «формування грудей за жіночим типом». У цій статті представлені популярні міфи про гінекомастію, спростовані лікарями.
Гінекомастія виникає тільки у чоловіків із надмірною вагою
Це не зовсім правда. Хоча надмірна вага може посилювати ситуацію, гінекомастія може з'явитися й у чоловіка з нормальною вагою. Причиною найчастіше є порушення гормонального балансу, а саме збільшення рівня жіночих гормонів в організмі чоловіка. Щоб діагностувати гінекомастію у чоловіків, необхідно звертатися на консультацію до мамолога.
Гінекомастія — це не захворювання, вона не небезпечна
Незважаючи на те, що гінекомастія не загрожує життю, вона є ознакою певних проблем зі здоров'ям. Наприклад, гінекомастія може бути наслідком певних захворювань, таких як рак молочної залози або печінки, а також ожиріння або відбиттям побічних ефектів прийому деяких ліків. Читайте більше про те, чому з'являється гінекомастія.
Гінекомастія лікується лише хірургічно
Хірургічне лікування необхідне тільки у випадках, коли гінекомастія викликана надмірною кількістю жирової тканини і схуднення призведе до утворення обвислої шкіри. Найчастіше гінекомастія лікується медикаментозно. Препарати, що містять антиестрогени, знижують рівень жіночих гормонів в організмі чоловіка й розмір грудної залози поступово зменшується.
Гінекомастія не потребує лікування
Це не правда. У деяких випадках гінекомастія може зникнути через певний час, особливо якщо вона не пов'язана з порушеннями гормонального балансу. Однак у більшості випадків потрібне медичне втручання та прийом ліків, а також обмеження у харчуванні. У деяких випадках може бути рекомендована хірургічна корекція, особливо, якщо збільшення грудних залоз викликає дискомфорт або психологічні проблеми у пацієнта. Читайте про те, чим небезпечна гінекомастія у чоловіків.
Гінекомастія провокується прийомом стероїдів
Хоча гормональний дисбаланс, що виникає у професійних спортсменів, є однією із причин гінекомастії, це не єдиний фактор. Деякі захворювання, такі як цироз печінки, синдром Клайнфельтера та гіпогонадизм, є причинами гінекомастії. До таких причин належить також прийом антидепресантів, антиандрогенів та антибіотиків. Якщо гінекомастія викликана ліками, то лікування, в основному, спрямоване на скасування певних ліків та заміну іншими, що не викликають побічних ефектів.
Важливо пам'ятати, що за перших ознак гінекомастії необхідно звернутися за медичною допомогою у разі збільшення грудних залоз. Лікування має бути призначене лише кваліфікованим лікарем, виходячи з причин гінекомастії та індивідуальних особливостей пацієнта.