Розведення електрики в квартирі передбачає укладання проводів за певним маршрутом. Варто зазначити, що дроти, які приховані в стіні, повинні розташовуватися вертикально або горизонтально. Попередньо складається докладний план розведення, на підставі якого виконуються подальші роботи з електрикою.

Зверніть увагу, що слід заздалегідь купити все для монтажу кабелю ще до початку проведення робіт. Також проект електрики у квартирі повинен відображати маршрути проводів, а також розташування ПЗВ, електроточок – побутових розеток, освітлювальних приладів та вимикачів.

Особливості монтажу

Прокладка електрики в квартирі повинна виконуватись відповідно до таких правил:

  • Вертикальне укладання проводки виконується на відстані не менше 10 сантиметрів від кутів приміщення, дверних та віконних косяків.
  • Горизонтальне укладання проводів біля карнизів та балок виконується на відстані 5-10 сантиметрів, від плінтуса – до 20 см, від стелі – 15 см.
  • Розведення електрики в однокімнатній квартирі та укладання проводів заборонено паралельно газовим трубам ближче, ніж на 40 сантиметрів.
  • Не рекомендується укладати дроти «пучком». Відстань між проводами має становити щонайменше 3 мм.
  • З'єднання на заземленні повинні виконуватись лише з використанням болтів.
  • Провід заземлення повинен мати менший переріз, ніж у фазного дроту.
  • На лінії заземлення не повинно бути вимикачів та запобіжників.

Одним із найпоширеніших способів укладання проводів є прихована проводка. Вона по праву вважається надійним та безпечним методом укладання. Єдиним недоліком розглянутого способу вважається закритість. Так, при ремонті обов'язково потрібно виконувати демонтажні роботи та розкривати стіни. Зрозуміло, це потребує часу та сил.

Правила прихованого монтажу

Якщо ви вибрали прихований спосіб проведення, потрібно дотримуватися наступних правил при монтажі.

Усі сполуки виконуються у розподільчих дозах. При виведенні прихованої проводки на поверхню слід використовувати ізоляційні труби. У жодному разі не можна допускати перетину проводів. Якщо ж без цього не обійтися, необхідно встановити додаткову ізоляцію.

Якщо основа стіни складається з дерева, то щоб не було пожеж, рекомендується підкласти шар азбесту завтовшки 3 мм. Кріплення проводів у каналах здійснюється з використанням алебастру, шпаклівки та спеціальних пластикових хомутів.

До речі, у багатьох будинках як перегородки використовуються конструкції, виконані з гіпсокартону. Якщо потрібно зробити проводку під цим матеріалом, можна використовувати гофрований захисний шланг.