У похилому віці у людей значною мірою знижується координація рухів, погіршуються рефлекси та швидкість реакції, слабшають ноги. На це можуть накладатися наслідки перенесеного інсульту чи різних захворювань. В результаті, навіть при неспішному пересуванні квартирою людина може втратити рівновагу і впасти. Враховуючи ламкість кісток, що набувається з віком, і зниження швидкості обмінних процесів в організмі, отримані травми можуть мати істотно більші наслідки, ніж у випадку, коли вони отримані в молодості. Убезпечити переміщення по дому можна за допомогою надійної опори – ходунків для дорослих.

Крім старих, їх також використовують інваліди та люди, які проходять реабілітацію. У цій статті ми висвітлимо основні нюанси підбору ходунків.

Що важливо враховувати

При покупці будь-якої медичної техніки, буде корисним спершу отримати консультацію лікаря. Він може вказати, який тип ходунків найкраще підійде пацієнту, а також надасть загальні рекомендації щодо їх використання. Крім цього, при покупці важливо враховувати зріст (наявність у моделі можливості регулювання за даним параметром), вагу і статуру майбутнього власника, параметри житла, ергономічність конструкції.

Залежність вибору конструкції від рекомендацій лікаря

Якщо у людини спостерігаються часті запаморочення або вона страждає на хворобу Паркінсона, або ж присутні інші неврологічні розлади, що заважають утриманню рівноваги – їй показані моделі без коліс, як найбільш безпечні і стабільні опори для ходьби. Дана модифікація часто зустрічається в крокуючому виконанні, що дозволяє переміщатися по черзі переставляючи бічні сторони конструкції.

Люди без проблем з координацією можуть використовувати ходунки на 2-х або 4-х колесах, які значно підвищують мобільність пацієнта. Також вони будуть зручні для тих, кому важко постійно переставляти опору для ходьби.

Для тих людей, яким важко вставати, будуть корисні дворівневі різновиди, які дозволяють встати за допомогою нижніх поручнів і продовжити рух використовуючи верхні.

Про важливість врахування антропометричних даних

Майте на увазі, що більшість моделей розраховані на зріст користувача 150-185 см та вагу до 100 кг. Якщо людина виходить за межі цих значень щодо зросту, то правильне регулювання буде неможливим, а якщо за вагою, то є ризик зламати опору. Також зазначимо, що не кожна велика людина поміститься між задніми ніжками ходунків, тому їхня ширина або можливість її регулювання має значення.

На сторінці інтернет-магазина “Ортосервіс” – ortoservis.com.ua/ua/tovary-dlya-reabilitacii/hodunki-i-rollatory/hodunki/ можна підібрати ходунки для дорослого з будь-якими параметрами. Важливо брати до уваги всі нюанси і не купувати навмання.

Параметри житла

Перед покупкою слід заміряти дверні отвори, щоб переконатися, що вибрана модель пройде через них. Якщо купуються ходунки на двох колесах, додатково слід підготувати підлогу для їх використання. Пороги, стики килимових покриттів та інші нерівності суттєво ускладнюватимуть ковзання задніх ніжок опори для ходьби.

Ергономічність конструкції

Якісні ходунки для дорослих виготовляються з алюмінію, за рахунок чого важать менше 3 кг. Зверніть увагу на наявність можливості складання конструкції, у моделей від провідних світових брендів – Nova, OSD та ін. це можна зробити за допомогою однієї кнопки.

З точки зору зручності використання, значення має також матеріал ручок. Бажано щоб це не був дешевий твердий полімер, бо влітку на ньому ковзатимуть долоні. Крім того, враховуючи, що рама ходунків (при їх використанні на вулиці) може сильно остигати взимку і нагріватися в спекотну пору року, бажано щоб ручки мінімально проводили тепло.

Брендові ходунки, підібрані суворо за рекомендацією лікаря та з урахуванням усіх особливостей майбутнього користувача, будуть служити роками, убезпечать його від багатьох неприємностей та дозволять самостійно обслуговувати себе у побуті.