Ніжний фруктовий легкий десерт є порятунком у спекотні дні, а апетитні заливні та холодці прикрашають традиційні святкові столи. Ввести продукт у стан желе виходить завдяки «желюючому агенту» або, іншими словами, «харчовому загуснику». Під терміном «харчові загусники» розуміють речовини, які мають здатність «загущувати» структуру продуктів, величати їх в'язкість. При цьому можна використовувати не тільки відомий желатин, який є продуктом тваринного походження, але інші спеції.

Бажаєте купити харчові загусники за вигідною ціною? У такому разі вам варто пройти за посиланням zt.net.ua/zagusniki/ та ознайомитеся з асортиментом інтернет-магазину Золотий трюфель!

Модифіковані крохмалі

Крохмаль – це необхідний елемент живлення людини, що відповідає за постачання енергії для забезпечення нормального функціонування організму. Він є безсмачним аморфним порошком білого кольору, нерозчинним у холодній воді. І нехай споживачів не лякає напис «модифікований», оскільки модифікований крохмаль не має жодного відношення до генномодифікованих організмів, оскільки не змінений генетично. Модифікація крохмалю може відбуватися під час фізичних чи хімічних способів обробки. В результаті таких модифікацій крохмаль може утримувати вологу у різних середовищах, що дозволяє отримати продукт заданої консистенції.

Крохмаль - прекрасний загусник. Він використовується для приготування соусів, підлив, супів-пюре, начинок для пирогів, кремів та киселів. До речі, саме завдяки крохмалю кисіль корисний для шлунка. Обволікаючи клейкою плівкою стінки шлунка, крохмаль знижує шкідливий вплив агресивних продуктів, що корисно при гастритах.

Пектини

Пектин (Е-440) – очищений полісахарид, який одержують із цитрусових (лайм, лимон, апельсин, грейпфрут), яблучних вичавків, жому цукрових буряків або з кошиків соняшнику.

Кондитери особливо цінують яблучні пектини, а ось у молочній та консервній промисловості більш переважні цитрусові пектини. Для широкого користування виробляють рідкий та порошковий пектин. Причому в рецептах ці дві форми не взаємозамінні: порошковий пектин змішують із свіжими холодними фруктами або соками, а ось рідкий додають у зварений гарячий продукт.

Саме желеутворююча здатність пектину стала визначальним фактором його широкого застосування у кондитерській промисловості. З ним готують мармелад, джем, конфітюр. У домашніх умовах пектин допомагає приготувати смачне варення при додаванні невеликої кількості цукру.