Перфоратор – незамінний інструмент при ремонті. Для того щоб він виконував усі необхідні задачі, його варто правильно обрати. На сайті https://apro.ua/ представлені різні моделі перфораторів за вигідними цінами. Нижче розглянемо основні особливості вибору перфораторів.

При покупці перфоратора спочатку оцінюють потужність: 400-1000 Вт – для ремонту будинку, пристрої з показником вище потрібні професійним будівельникам. З потужністю пов'язана частота ударів за хвилину і маса інструменту (вага до 4 кг вважається невеликою і властивою пристроям на 600 Вт; важкі перфоратори мають вагу від 8 кг і потужність понад 2000 Вт). У технічних характеристиках ще має бути зазначена сила удару, розташування двигуна, джерело живлення та інші дані.

Режими роботи

Перфоратори можуть мати три режими роботи — для кожного з них потрібні відповідні бури або свердла.

1.      Свердління. Режим для роботи з м'якими матеріалами на зразок дерева.

2.      Буріння. Основний, потрібен для свердління отворів у твердих матеріалах: камені, бетоні, цегляній кладці. Бур перфоратора обертається і робить удари, в результаті робить отвори там, де безсилий дриль.

3.      Ударний. У цьому режимі інструмент не свердлить, а працює як молоток, щоб відколювати та руйнувати частини конструкцій (гіпсокартону, кахлю).

Моделі можуть мати відразу всі режими або кілька з них Вибирайте «повну комплектацію», якщо плануєте не лише свердлити, а й ламати бетон, плитку, цегляну кладку.

Потужність

Один із ключових показників перфоратора – потужність.

Якщо ви купуєте модель для домашніх робіт, наприклад, повісити карниз або картину на бетонній стіні, підбирайте агрегат на 500-800 Вт. Цього також буде достатньо для роботи з цеглою та піноблоками, але через 2–3 хвилини інструменту потрібна буде перерва.

Для більш серйозних завдань (прокладання штроб під труби або проводку) потрібна більш потужна модель – до 1000 Вт. Вона зможе працювати з бетоном протягом приблизно 4 хвилин, після чого вимагатиме перерви на охолодження.

І нарешті, якщо шукаєте перфоратор для масштабного ремонту та будівництва, придивіться до моделей із показником від 1200 до 2000 Вт. Вони працюють до 10-12 хвилин без вимушених зупинок.

Сила (енергія) удару

Впливає на діаметр отвору, який можна зробити: чим вища сила, тим більший отвір вийде.

  • Для простого застосування – свердління отворів під дюбелі достатньо перфоратора з енергією удару 1-2 Дж.
  • Для решти домашніх робіт купуйте інструмент із силою удару 4–10 Дж.
  • Максимальна сила удару в 10–30 Дж потрібна для демонтажу стін та пробивання проходів у несучих бетонних стінах.