Поліпшити якість життя людям із порушеннями зору допоможе послуга лазерної корекції. Маніпуляція є хірургічним втручанням. Її мета — вплив лазером виключно на рогівку для виправлення дефектної форми. Результатом стає повернення гостроти зору. Кому показано його корекція лазером, і як проводиться маніпуляція — у матеріалі далі.
Які проблеми із зором вирішує корекція лазером
Виправлення відхилень рефракції за допомогою інноваційних технологій застосовується практично до всіх пацієнтів з аномаліями ока. Лазер може усунути такі дефекти зору наприклад як:
- гіперметропія (від +1 до +6 діоптрій) — погано видно поблизу;
- астигматизм (1–4 діоптрій) — неоднакове заломлення променів у різних меридіанах одного ока;
- міопія (від -1 до -15 діоптрій) — неможливо роздивитися об’єкти вдалині;
- змішаний астигматизм — поєднання далекозорості й короткозорості.
Для багатьох пацієнтів стимулом до корекції стає алергічна реакція на контактні лінзи та неможливість носіння окулярів через специфіку професійної діяльності. Якщо така проблема є, треба звернутися до фахівців — лазерна корекція у Львові дає змогу швидко позбутися дефекту без шпиталізації.
Основні етапи операції
Лазерна корекція зору проводиться швидко без дискомфорту для пацієнта. Основні її етапи:
- Підготовчий. Виконується знеболювання за допомогою місцевої анестезії — це краплі для очей. Повіки фіксуються розширювачами (важливо виключити миготіння пацієнта під час процедури).
- Формування клаптя рогівки. Оскільки операція проходить у глибинних шарах, важливо забезпечити до них доступ. Для цього формується рогівковий клапоть діаметром до 10 мм. Фактично він акуратно відсувається убік на час проведення маніпуляції.
- Операція. Час дії лазера мінімальний — не більш ніж 5 секунд. Хірург-офтальмолог виконує суворо передбачені протоколом дії, використовуючи спеціальну методику.
- Завершальна стадія. Клапоть рогівки повертається на місце, в очі закапують спеціальний розчин. За кілька хвилин знімаються повікорозширювачі.
Перевага лазерної корекції, окрім швидкості її проведення, ще й полягає у тому, що немає складного післяопераційного догляду. Шви не накладаються — пацієнт уже через 1-2 години може вирушати додому. Важливо уникати сильного тиску на очне яблуко й унеможливити потрапляння яскравих сонячних променів на рогівку (використовувати окуляри).