Разом з Великоднем починається період розговіння, тобто початок смакування їжі тваринного походження. Тому після святкової Пасхальної служби, яка зазвичай припадає в ніч з Великої Суботи на Світле Воскресіння, миряни накривають святковий багатий стіл. Щоб приготувати основні традиційні страви, господині проводять на кухні досить багато часу:
- печуть паски та пироги,
- фарбують яйця,
- готують сирну паску,
- готують різноманітні м'ясні та рибні страви.
Не знаєте, що приготувати на Великдень? Шукайте цікаві рецепти на сайті klopotenko.com!
Список продуктів для великоднього столу
Сімейну трапезу у це свято неможливо уявити без фарбованих курячих або перепелиних яєць, ароматних пасок та ніжної сирно-ванільної пасхи. Урізноманітнити меню після посту вже дозволяється м'ясними та рибними стравами.
Починати складати список продуктів на Великдень варто звичайно з яєць, адже цього продукту знадобиться багато - від 2-3 десятків. Вони підуть на фарбування, а також як один з компонентів кожного виду святкової випічки. Щоб пофарбувати яйця в яскраві кольори, закупіть фірмові фарби сухі або рідкі концентровані.
Фарбовані яйця та паска
Також заздалегідь можна купити на Великдень та такі продукти на стіл:
- Пшеничне борошно. Його знадобиться багато, щоб приготувати у достатній кількості пасок, різноманітної великодньої випічки. Безліч сімей підтримує традицію випікання медових пряників, млинців зі всілякими начинками.
- Дріжджі. Заздалегідь краще купити сухі дріжджі, а свіжі господині купують безпосередньо перед випічкою. Зі свіжими дріжджами багатьом кулінарам легше працювати.
- Цукор. Незамінним інгредієнтом солодкої випічки вважається цукор. Цей продукт довго не псується, тому його можна придбати про запас.
- Вершкове масло. Воно необхідне для приготування пасок, сирної пасхи, млинців та іншої випічки, та й просто до чаю з лимоном.
- Сир. Він вважається основним інгредієнтом сирної Великодня. Цей продукт краще купувати свіжим перед початком приготування святкових страв. Кислий запах, смак сиру може зіпсувати страву.
- Цукати, родзинки, чорнослив, курага, вишня. Ці солодощі знадобляться для великодньої випічки, пасок та паски. Щоб надати випічці пікантний аромат та особливий відтінок смаку, сухофрукти замочують на ніч у ромі чи коньяку.
- Вершки, сметана. Порада: щоб отримати якісну випічку, використовуйте свіжу, густу сметану.
- М'ясо. На святковий стіл залежно від побажань домочадців та запрошених гостей можна подати цілого птаха у запеченому вигляді: курку, індичку або м'ясну нарізку, у тому числі відварену мову, буженину.
- Морепродукти, риба. У свято меню можна урізноманітнити смачні страви з риби: стейк з тунця, рибний шницель, тарталетки з креветками, заливне.