Коли людина самостійно чи з чиєюсь допомогою приходить до усвідомлення того, що з алкогольною залежністю необхідно боротися, перед нею постає питання: як вибрати клініку для лікування? На сайті Наркологічного центру Віта Код можна детальніше ознайомитись з методами та умовами лікування у Києві та Вінниці.

Існує величезна кількість реабілітаційних центрів, клубів анонімних алкоголіків, релігійних організацій підтримки тощо. Багато з них практикують антинаукові та нетрадиційні методи лікування алкоголізму. У поодиноких випадках вони дійсно допомагають, але звернення до подібних установ загрожує великими ризиками рецидивів. Це суперечить інтересам людини, яка вирішила позбутися залежності раз і назавжди.

Розглянемо два види наркологічних клінік:

  • Державна
  • Приватна

На що звертати увагу при виборі наркологічної клініки:

1.      Офіційність

Насамперед необхідно переконатися в тому, що заклад має офіційний дозвіл на провадження такого виду діяльності. Вивчіть документацію клініки: перевірте наявність сертифікатів та ліцензій.

Переконайтесь у компетентності персоналу. Усі лікарі повинні мати відповідну освіту та документацію, що підтверджує це.

2.      Умови утримання пацієнтів

Як правило, державні медичні організації сильно поступаються в цьому аспекті приватним клінікам. Пов'язано це з нестачею фінансування.

Найчастіше у державних лікарнях пацієнти перебувають в абсолютно неналежних умовах. Також до них можуть застосовуватися застарілі методи лікування та діагностики. А це впливає на результативність реабілітації не найкращим чином.

Радимо відвідати клініку та прогулятися нею. Оцініть ремонт та стан обладнання, трохи поспостерігайте за роботою персоналу.

3.      Методи лікування

Якщо вам пропонують гіпноз, молитви або «чудо-засіб, після якого всі кидають», краще відмовитись від послуг такого закладу. Можливо, вони допоможуть, якщо людині легко навіяти щось, але в цілому це працює не так.

Хороша клініка надає послуги висококваліфікованих спеціалістів. Вони проводять загальнотерапевтичну діагностику та надають медикаментозний та інші методи лікування.

Також у ході будь-якої реабілітації з пацієнтом обов'язково повинен працювати психотерапевт, щоб запобігти рецидивам та розібратися в причинах виникнення хвороби.

4.      Терміни

Допомогу за тиждень не нададуть. Середня тривалість реабілітаційного курсу триває близько півроку. Строк може змінюватись в залежності від ступеня захворювання та інших аспектів, але не буде значно відхилятися від зазначеного часу.