На уроках української та літератури маленька людина вчиться грамотно писати та говорити. Також дитині пропонується теоретичний матеріал (поняття про частини мови і т. д.). У 4-му класі навчальний процес стає інтенсивнішим. Розберемося, що вивчає малюк на цьому етапі і як йому допомогти.

Що вивчає дитина з курсу української мови наприкінці початкової школи

Програма з цієї дисципліни пропонує школяреві отримати нові відомості чи поглибити знання про такі явища:

  • частини мови (числівник, прикметник, іменник, займенник);
  • правильну вимову голосних та приголосних звуків (також слід звернути увагу на відмінності фонетики літературної та розмовної вимови).

Також у цьому віці учень вже знає назви та позначення головних та другорядних членів речення. Ці знання важливі, тому що у 5-му класі подібні теми розглядатимуться детальніше.

Аналогічний матеріал вивчається і з англійської мови. Також з обох предметів даються завдання на переклад текстів. Це сприяє формуванню у дитини уважності, цікавості до вивчення мов.

Також дитині треба пояснити, що українській мові притаманний фонетичний (звуковий) принцип правопису. Також використовується морфологічний орфографічний принцип.

Також малюк може вивчати німецьку чи французьку. У цих мовах можна помітити традиційний чи історичний правопис, тому часто вимова слова не співпадає з його написанням.

Як помітити та усунути проблеми дитини з навчанням

Основними тривожними симптомами для батьків та вчителів є такі явища:

  • суржик, плутання малюком слів;
  • орфографічні та пунктуаційні помилки;
  • часте отримання учнем оцінок від 1 до 6 балів.

Мама і тато можуть скористатися послугами репетитора, але є дешевший та простіший вихід: гдз укр мова 4 клас. Така брошура вдало доповнить підручник, за яким навчається малюк. Але два посібники мають бути написані одним автором та видані одного року.

А ще комплект "підручник та розв'язник" допоможе ефективніше працювати шкільному вчителеві та репетиторові.

Діти можуть списувати відповіді так тексти з брошури з готовими домашніми завданнями. Тоді вони запам'ятають, як пишуться слова та де слід ставити коми. Але знання теоретичного матеріалу неможливе без користування підручником, звичайного способу виконання домашніх завдань.

Також навчальні матеріали з української мови треба доповнити вивченням української літератури, читанням книг, щоб дитина добре володіла літературним варіантом мови.